شنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۷
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان‌جنوبی خبر داد:

۱۵ میلیارد تومان اعتبارات طرح‌های آبخیزداری در خراسان جنوبی جذب شد

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی سهم استان از اعتبارات کشور برای طرح‌های آبخیزداری را ۱۵ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این اعتبارات به صورت نقدی جذب شده است.
۱۵ میلیارد تومان اعتبارات طرح‌های آبخیزداری در خراسان جنوبی جذب شد
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، علیرضا نصرآبادی ظهر امروز در جلسه جلب مشارکت‌های مردمی برای ایجاد سازه‌های آبخیزداری شهرستان بشرویه اظهار داشت: دو میلیارد تومان از محل مشارکت‌های مردمی برای اجرای طرح‌های آبخیزداری جمع‌آوری شده است.
وی از کمک پنج میلیارد تومانی فرمانداران شهرستان‌ها در اجرای طرح‌های آبخیزداری خبر داد و گفت: شهرستان بشرویه الگوی مدیریت پایلوت در مشارکت‌های مردمی بوده و همواره در این زمینه پیش قدم بوده است. 
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی بیان کرد: بر اساس توافق صورت گرفته با آستان قدس و قرارگاه شهید ناصری اقدامات خوبی در راستای اجرای طرح‌های آبخیزداری انجام شده است.
نصرآبادی با بیان اینکه جامعیت پروژه‌ها و همه فعالیت‌های منابع طبیعی قرار است در کنار سازه‌های آبخیزداری دیده شود تصریح کرد: این امر کمک شایان توجهی به تسهیل در امور این نهاد دارد. 
وی با اشاره به اینکه دستگاه‌های اجرایی و خدمات رسان شهرستان برای تامین ماشین آلات مورد نیاز برای احداث سازه‌ها همکاری کنند افزود: خراسان جنوبی در جذب کمک‌های مردمی و خدمات مدیریت آبی و بیابان زدایی رتبه نمونه کشوری را در کارنامه دارد.
مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری خراسان جنوبی بر ورود همه دستگاه‌ها و مردم در مدیریت آب و جلوگیری از هدر رفت این مایه حیاتی تاکید کرد.
هدررفت 70 درصدی روان آبها در شهرستان بشرویه
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بشرویه نیز در این جلسه گفت: 70 درصد روان آبهای این شهرستان در بارندگی‌های اخیر با توجه به ظرفیت 4 میلیون متر مکعبی سازه احداث شده در 9 حوزه آبخیزداری این شهرستان به هدر رفته است.
علی رفیعی از جذب 450 میلیون تومان اعتبار استانی برای حوزه آبخیز نیگنان و اصفاک خبر داد و اظهار داشت: با 2 میلیارد و 42 میلیون تومان از اعتبارات ملی 13 پروژه در 9 حوزه آبخیزداری در این شهرستان می‌توان اجرا کرد.
وی گفت: با احداث این حوزه‌های آبخیزداری حجم ذخیره‌سازی سازه‌های شهرستان دو میلیون مترمکعب افزایش می‌یابد و مجموع حجم ذخیره سازی به 6 میلیون متر مکعب می‌رسد.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بشرویه بیان کرد: در این زمینه تاکنون دو حوزه شناسایی شده که احداث سازه خاکی دشت نخاب از جمله آن است.
رفیعی به کلنگ‌زنی احداث سازه خاکی دشت نخاب با توجه به نبودن بهره‌بردار در این دشت اشاره کرد و گفت: اهمیت بالای این پروژه به جهت تامین آب شرب شهرستان از این دشت است. 
وی کنترل رسوب و تغذیه چاه‌های آب شرب شهرستان را از جمله مزایای احداث بند خاکی نخاب برشمرد و افزود: 800 میلیون تومان برای اجرای این طرح هزینه شده است. 

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۷۹۴۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , آبخیزداری , منابع طبیعی