شنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۳

زندگی‌نامه شهدا خراسان جنوبی/40

هر هفته معرفی یکی از شهدای 8 سال دفاع مقدس استان خراسا‌ن‌جنوبی
زندگی‌نامه شهدا خراسان جنوبی/40
 
به گزارش خراسان‌تایم، چه کسی می‌داند جنگ چیست؟ چه کسی می‌داند فرودیک خمپاره قلب چند نفر را می‌درد؟ چه کسی می‌داند جنگ یعنی سوختن، یعنی آتش، یعنی گریز به هر جا، به هر جا که اینجا نباشد، یعنی اضطراب که کودکم کجاست؟ ‌جوانم چه می‌کند؟ دخترم چه شد؟ به راستی ما کجای این سوال‌ها و جواب‌ها قرار گرفته‌ایم‌؟ کدام دختر دانشجویی که حتی حوصله ندارد عکس‌های جنگ را ببیند و اخبار آن را بشنود. از قصه دختًران معصوم سوسنگرد با خبر است؟ آن مظاهر شرم و حیا را چه کسی یاد می‌کند که بی شرمان دامنشان را آلوده کردند و زنده زنده به رسم اجدادشان به گور سپردند. کدام پسر دانشجویی می‌داند هویزه کجاست؟‌ چه کسی در هویزه جنگیده؟ کشته شده و در آنجا دفن گردیده؟ چه کسی است که معنی این جمله رادرک کند: نبرد تن و تانک؟! اصلا چه کسی می‌داند تانک چیست؟ چگونه سر 120 دانشجوی مبارز و مظلوم زیر شنی‌های، تانک له می‌شود؟

سرباز رشيد اسلام شهيد حجت الله جاهدي دستگردان، روز 4 شهريور ماه سال 1343 در يكي از روستاهاي دور افتاده بخش دستگردان طبس از دهستان يخاب پا به عرصه گیتی گذاشت. دوران طفوليت حجت الله در كوه و دشت و صحرا در معيت پدري سخت كوش و در دامان مادري مهربان سپري شد. دوران تحصیلات ابتدائی را وارد مدرسه روستاي نرم شد اما تحصيلات خویش را به اتمام نرساند و به علت مشکلات و عوامل اقتصادی خانواده و كمبود امكانات تحصیلی، لاجرم از تحصيل بازمانده و همچون ساير افراد روستا و خانواده خويش زندگي شباني و كوهستاني و دشتهاي دهستان يخاب را در پيش گرفت.
دوران نوجواني و جواني او با پیشه کشاورزی و شبانی روز به روز در حال گذر بود. از اوصاف ویژه و برجسته اش این بود که انساني صبور ، نترس و شجاع و خوش اخلاق تربیت شد.
کم کم دوران خدمت مقدس سربازی و ایام موظفی وی برای اجرای وظیفه زیر پرچم فرا رسید. این دوران مصادف بود با تجاوز نظامی عراق به مرزهای جمهوری اسلامی ایران و کشمکشهای جنگی بین دو کشور.
حجت الله برای گذران دوران سربازیش، خود را معرفي نموده و پس از كسب آموزش و مهارت‌هاي لازم به مناطق جنگي اعزام گرديد. بعد از چند ماه خدمت خالصانه، سرانجام آن جوان متدين و شجاع همراه با ساير همرزمان خود در عمليات قادر كه با رمز مبارك يا مولاي متقيان (ع) و با هدف انهدام نيروي دشمن در منطقه عملياتي غرب اُشنويه و ارتفاعات كلاشين در داخل خاك عراق شروع شد، شركت و در اولين ساعات عمليات در تاريخ 18/6/1364 شربت شهادت را نوشيد. پيكر پاك اين سرباز رشيد اسلام، مدتها مفقود و در منطقه عملیاتی جامانده بود. تا اين كه در نهايت با تلاش عزيزان سخت كوش گروه تفحص، پيكر پاكش جستجو و شناسائی شد. در تاريخ 12/8/1372 به دهستان يخاب منتقل و پس از مراسم تشييع با شکوه، در روستاي نرم به خاك سپرده شد.روحش شاد و یادش گرامی.

انتهای‌پیام/2/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۷۹۴۵