شنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۳
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی:

۴۰میلیارد تومان اعتبارات متوازن به خراسان جنوبی تخصیص یافت

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی گفت: ۴۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات استفاده متوازن برای استان ابلاغ شده که تاکنون ۱۰ میلیارد تومان تخصیص یافته است.
۴۰میلیارد تومان اعتبارات متوازن به خراسان جنوبی تخصیص یافت
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از مهر، هادی آرین صبح شنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه خراسان جنوبی بیان کرد: در ۲۳ فروردین ماه سال جاری تنخواهی به خزانه اعلام و در ۱۹ خرداد ماه به اعتبار تبدیل شد.
وی افزود: بر اساس ابلاغ رئیس سازمان بودجه و برنامه ریزی کشور، ۴۰ میلیارد تومان ابلاغی خراسان جنوبی بوده که ۱۰ میلیارد از آن به خزانه استان آمده است.
آرین بیان کرد: درصورت تصویب شورا، این اعتبار با عنوان توزیع اعتبارات مصوبه قانون استفاده متوازن از امکانات کشور در شهرستان ها توزیع می شود.
آرین با اشاره به معیارهای توزیع اعتبارات بیان کرد: دو معیار جمعیت و عدم برخورداری از جمله شاخص های توزیع اعتبارات است.
آرین بیان کرد: ۱۹ میلیارد تومان اسناد خزانه بند ز  و ۳۹ میلیارد تومان از محل استاد خزانه بند ب دستگاه های اجرایی استان تخصیص خواهد یافت.
وی بیان کرد: طی سال گذشته ۱۰۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در قالب اعتبارات استانی با عنوان ارتقاء شاخص های توسعه استان  برای خراسان جنوبی تعریف شده است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی با بیان اینکه اجرای ۲۱ پروژه برای این اعتبار پیش بینی شده است، گفت: ۱۱ پروژه به صورت کامل اعتبار گرفته و اجرایی شده اند.
وی با بیان اینکه اعتبارات اختصاص یافته به ۱۰ پروژه باقی مانده کافی نبوده است، افزود: در سال جاری ۳۱ میلیارد تومان برای ارتقاء شاخص ها با عنوان عدم تخصیص اعتبار سال گذشته، ابلاغ کرده اند.
آرین بیان کرد: اعتبارات ارتقای شاخص های توسعه استان برای ۱۰ پروژه باقی مانده مشروط بر تصویب شورا، اختصاص می یابد.
تاکید دولت بر اتمام پروژه های نیمه تمام است
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی با اشاره به پروژه های نیمه تمام استان بیان کرد: تاکید مجلس و دولت بر اتمام این پروژه ها است.
وی بیان کرد: سه میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان برای اجرای پروژه ها جوانان و جاده تن درستی پیش بینی شده که در صورت موافقت شورا ابلاغ می شود.
آرین افزود: همچنین دو میلیارد و ۲۸۵ میلیون تومان برای نوسازی مدارس و پروژه های ورزشی در مدارس پیش بینی شده که صورت موافقت شورا ابلاغ می شود.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی بیان کرد: همچنین ۱۲ میلیارد و ۹۴۷ میلیون تومان برای افتتاح پروژه های ورزشی جوانان در نظر گرفته شده است.
 مصوبات شورای برنامه ریزی استان
گفتنی است دستور کار اول این جلسه بررسی تصویب اعتبارات موضوع قانون استفاده متوازن از امکانات کشور با ۱۶ رای موافق و یک رای مخالف تصویب شد.
دومین دستور کار جلسه با عنوان بررسی و تصویب اعتبارات ارتقاء شاخص های توسعه اقتصادی استان با ۱۵ رای موافق و دو رای مخالف تصویب شد.
 سومین دستور کار جلسه با عنوان بررسی و تصویب اعتبارات مصوبه ۰.۲۷ مالیات بر ارزش افزوده بود که با ۱۵ رای موافق و دو رای مخالف تصویب شد.
همچنین چهارمین دستور کار جلسه با عنوان اجرای ۱۵ طرح کارگروه امور زیربنایی استان با اخذ حداکثری رای مثبت اعضای شورا تصویب شد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۷۹۴۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بودجه , اقتصاد