شنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۵
کارشناس فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی بیرجند:

۳۰ ایستگاه صلواتی در شهرستان بیرجند راه اندازی شد

کارشناس پشتیبانی فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی بیرجند از برپایی ۳۰ ایستگاه صلواتی برای دهه اول محرم در بیرجند خبر داد.
۳۰ ایستگاه صلواتی در شهرستان بیرجند راه اندازی شد
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از مهر، مرتضی میر بیان کرد: در سال جاری ۳۰ ایستگاه صلواتی در مکان هایی که توسط پلیس راهور شهرستان مجاز اعلام شده و توسط مرکز بهداشت و شهرداری مورد تایید قرار گرفته اند، راه اندازی شده است.
وی بیان کرد: این ایستگاه ها به منظور ساماندهی و نظم هر چه بیشتر ملزم به اخذ مجوز از سازمان تبلیغات اسلامی و نهاد هایی اعم از نیروی انتظامی، شهرداری، پلیس راهور و مرکز بهداشت شدند.
میر با تاکید بر اینکه برای برپایی ایستگاه صلواتی باید معرفی نامه هیئت های عزاداری و یا اتاق اصناف باشد، گفت: بر اساس صورت جلسه ای که با دستگاه های ذیربط گرفته شده، با ایستگاه های غیر مجاز توسط شهرداری و نیروی انتظامی برخورد شده و جمع آوری می شوند.
کارشناس پشتیبانی فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی بیرجند اظهار کرد: تیمی مشترک از مرکز بهداشت، فرمانداری و تبلیغات اسلامی برای سرکشی از ایستگاه های صلواتی تشکیل شده است.
وی با بیان اینکه ایستگاه های صلواتی حداکثر تا ساعت ۲۳ شب مجاز به فعالیت هستند، گفت: همچنین ایستگاه ها ملزم به رعایت نکات بهداشتی اعم از استفاده از لیوان های یک بار مصرف گیاهی و قند بسته بندی هستند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۷۹۴۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , محرم , عزاداری