يکشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۴
معاون آموزش و پرورش بیرجند:

سوگواره "احلی من العسل" در خراسان جنوبی برگزار شد

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهرستان بیرجند گفت: سوگواره "احلی من العسل" صبح امروز، همزمان با سراسر کشور در ۱۲ نقطه خراسان جنوبی برگزار شد.
سوگواره "احلی من العسل" در خراسان جنوبی برگزار شد
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، مهدی بستانی، در حاشیه سوگواره "احلی من العسل"، اظهار کرد: سوگواره "احلی من العسل"، طبق سال ‌های گذشته با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان، اداره اوقاف و امورخیریه و اداره تبلیغات اسلامی وی ادامه داد: این تجمع در ششمین روز از محرم که منتسب به حضرت قاسم ابن الحسن(ع) است با نوای "لبیک یا حسین(ع) و هیهات من الذله" با حضور نزدیک به هزار دانش آموزان پسر دبیرستان ‌ های دوره اول متوسطه، در آستان مقدس شهدای باقریه برگزار شد.
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهرستان بیرجند افزود: علاوه بر شهرستان بیرجند، ۱۱ بقعه دیگر در سطح استان نیز این سوگواره را برگزار می‌کنند.
بستانی بیان کرد: این سوگواره به منظور آشنایی نوجوانان با زندگینامه شهید نوجوان کربلا حضرت قاسم(ع)، به عنوان الگوی نوجوانان و نهادینه کردن فرهنگ ایثار، ولایتمداری، آزادگی و مبارزه با ظلم و از همه مهم‌تر ترویج فرهنگ عاشورایی و ترویج فرهنگ ولایت پذیری نوجوان 13 ساله دشت کربلا ، حضرت قاسم ابن الحسن(ع) در بین نوجوانان و جوانان برگزار شد.
وی اظهار کرد: عبارت "احلی من العسل" پاسخ حضرت قاسم بن الحسن(ع) در شب عاشورا به عموی بزرگوارش، حضرت سیدالشهدا(ع) است که پرسیدند: مرگ در نزد تو چگونه است و این نوجوان 13 ساله در جواب گفت: «مرگ در نزد من، شیرین تر از عسل (احلی من العسل) است».

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۷۹۵۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , سوگواره , عزاداری