يکشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۶

83 درصد اعتبارات اشتغال پایدار در خراسان جنوبی پرداخت شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی گفت: 83 درصد کل اعتبارات ابلاغی مرحله اول اشتغال پایدار روستایی و عشایری در استان پرداخت شده است و مرحله دوم این اعتبارات به زودی ابلاغ می شود.
83 درصد اعتبارات اشتغال پایدار در خراسان جنوبی پرداخت شد
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، عباس رکنی شنبه شب در نشست کارگروه اشتغال و کمیسیون هماهنگی بانک های استان خراسان جنوبی اظهار داشت: ابلاغ اولیه تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری برای استان 118 میلیارد تومان بوده که 110 درصد طرح ها معادل 127 میلیارد تومان انعقاد قرارداد شده است.
وی با بیان اینکه خراسان جنوبی در مقایسه با سایر استان ها رتبه هفتم پرداخت اعتبارات اشتغال روستایی و عشایری را دارد تصریح کرد: اولین استان تهران بوده و یزد، اصفهان، سمنان، البرز و خراسان جنوبی در رتبه های بعدی قرار دارند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی با ابراز امیدواری از ادامه روند صعودی پرداخت ها گفت: مقایسه با سایر استان ها نشان می دهد که خراسان جنوبی با رقم 118 میلیارد تومان در برابر 112 میلیارد تومان استان تهران جایگاه خوبی در کشور دارد.
وی با اشاره به برگزاری 19 جلسه کارگروه اشتغال در استان از ابتدای امسال اظهار داشت: 49 دستور کار، 137 مصوبه، هفت کمیته تخصصی مشاغل خانگی، 17 کمیته فنی، 14 کمیته پنج نفره استانداری و 150 جلسه شهرستانی حاصل برگزاری منظم کارگروه ها در 6 ماه نخست امسال بوده است.
رکنی درباره عملکرد خراسان جنوبی برای اجرای طرح کارورزی نیز گفت: پیش بینی استان در این طرح برای سال گذشته 2 هزار و 500 نفر بوده که 406 واحد پذیرنده داشتیم و 92 نفر نیز جذب شدند.
وی ادامه داد: پیش بینی امسال یکهزار و 500 نفر بود که در 295 واحد پذیرنده، 94 کارورز مهارت آموز جذب شده اند.
دبیر کارگروه اشتغال استان خراسان جنوبی به اجرای مهارت آموزی در محیط کار واقعی اشاره و بیان کرد: 580 نفر برای امسال پیش بینی داشتیم که در 163 واحد پذیرنده، 360 نفر مهارت آموز به کارگیری شدند.
وی با بیان اینکه 73.5 درصد طرح تعریف شده دستگاه های اجرایی در کارگروه تعیین تکلیف شده است گفت: میانگین کشوری در 42 درصد بوده و خراسان جنوبی در این شاخص رتبه سوم کشور را کسب کرده است که نشان از فعالیت خوب دستگاه های اجرایی و کمیته فنی اشتغال دارد.
رکنی ادامه داد: خراسان جنوبی در رعایت سهم ابلاغی نیز 10.1 درصد انحراف داشته که این رقم در کشور 41.5 درصد و در تهران و اصفهان 100 درصد است.
وی با بیان اینکه خراسان جنوبی در جذب کارورزان از بین دانش آموختگان دانشگاهی رتبه دوم کشور را کسب کرده است گفت: 6.1 درصد واحدهای پذیرنده فعال در این زمینه مشارکت داشته اند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی تصریح کرد: طرح کارورزی به دلایل مختلف از جمله کم بودن حق الزحمه و شامل بودن قشر خاص موفقیت نداشته لذا پیشنهاد اصلاح این طرح به وزارتخانه داده شده است.
وی بیان کرد: خراسان جنوبی در اجرای طرح مهارت آموزی نیز رتبه دوم کشور را کسب کرده که نشان می دهد 2 برابر سهمیه ابلاغی فعالیت انجام شده است.
رکنی درباره حوزه تسهیلات اشتغال استان گفت: 129 میلیارد تومان طرح منعقد و 96 میلیارد و 580 میلیون تومان پرداخت شده است.
وی با اشاره به آمار طرح های اشتغال به تفکیک بانک ها اظهار داشت: این آمار نشان می دهد اگر صندوق کارآفرینی امید و پست بانک عقب ماندگی خود را جبران کنند پرداختی استان به صد درصد می رسد.
وی گفت: به زودی ابلاغ دوم تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری نیز آغاز می شود که رقم آن 118 میلیارد تومان خواهد بود و انتظار می رود برای جذب این تسهیلات نیز بانک های عامل و دستگاه های اجرایی به تلاش خود ادامه دهند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۷۹۶۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , تسهیلات , اشتغال