يکشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۵
اخبار ورزشی ۲۵ شهریورماه

اختصاص ۱۹۰ میلیارد ریال اعتبار برای توسعه ورزش خراسان‌جنوبی/ مدال برنز کشوری بر سینه اسکواش‌باز استان

در سومین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه خراسان‌جنوبی ۱۹۰ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال از اعتبارات ۲۷ صدم از ۹ درصد مالیات بر ارزش‌افزوده سال جاری برای توسعه ورزش استان بررسی و تصویب شد.
اختصاص ۱۹۰ میلیارد ریال اعتبار برای توسعه ورزش خراسان‌جنوبی/ مدال برنز کشوری بر سینه اسکواش‌باز استان
 
به گزارش گروه ورزشی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، در سومین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه خراسان‌جنوبی مبلغ ۱۹۰ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال از اعتبارات ۲۷ صدم از ۹ درصد مالیات ارزش بر افزوده برای طرح‌های توسعه ورزش استان به تصویب رسید.
 از این اعتبار مصوب شده، مبلغ ۳۸ میلیارد و ۸۰ میلیون ریال در راستای طرح‌های حوزه جوانان و تندرستی اختصاص می‌یابد و ۲۲ میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال نیز برای طرح‌های ورزشی سازمان نوسازی مدارس خراسان‌جنوبی در نظر گرفته شده است.
شورای برنامه‌ریزی و توسعه خراسان‌جنوبی در سومین جلسه خود برای تکمیل طرح‌ها و احداث اماکن ورزشی اداره‌کل ورزش و جوانان استان نیز مبلغ ۱۲۹ میلیارد و ۴۷۰ میلیون ریال اختصاص داد.
زیرکوه میزبان نخستین دوره مسابقات والیبال جام مرزداران شرق کشور
فدراسیون والیبال با برگزاری نخستین دوره مسابقات والیبال «جام مرزداران» شرق کشور به میزبانی خراسان‌جنوبی موافقت کرد.
این ماراتن منطقه‌ای نیمه دوم مهرماه امسال به میزبانی شهرستان زیرکوه در شهر حاجی‌آباد برگزار می‌شود.
در نخستین دوره مسابقات قهرمانی والیبال«جام مرزداران» شرق کشور بلندقامتان خراسان‌جنوبی، سیستان‌وبلوچستان، خراسان‌رضوی و خراسان‌شمالی از ۱۷ تا ۱۹ مهر در مقابل یکدیگر صف‌آرایی می‌کنند.
 هدف از برگزاری این دوره از مسابقات در منطقه مرزی شهرستان زیرکوه خراسان‌جنوبی، حضور مسئولان کشوری و استانی در این مناطق به منظور توسعه امنیت ملی و کمک به رونق رشته‌های مختلف ورزشی اعلام شده است.
 مدال برنز قهرمانی اسکواش پسران کشور بر سینه ورزشکار خراسان‌جنوبی
در مسابقات اسکواش قهرمانی پسران کشور نماینده خراسان‌جنوبی در رده سنی کمتر از ۱۷ سال رقابت‌ها خوش درخشید.
محمدسپهر افتخار از خراسان‌جنوبی در این ماراتن ملی با گردن‌آویز برنز بر سکوی سوم مسابقات کمتر از ۱۷ سال ایستاد، محمددانیال قارونی از تهران قهرمان شد و علیرضا رضایی از کیش به نایب‌قهرمانی دست یافت.
 مسابقات قهرمانی اسکواش پسران کمتر از ۱۷ و ۱۹ سال با شرکت ۹۰ ورزشکار از ۲۰ استان به میزبانی استان مرکزی در سالن اختصاصی زنده‌یاد علی روغنی مجموعه ورزشی شهدای پنجم مرداد اراک به روش تک حذفی برگزار شد.
ایرانجوان بر سکوی قهرمانی مسابقات فوتبال جوانان خراسان‌جنوبی
پرونده مسابقات قهرمانی فوتبال جوانان خراسان‌جنوبی گرامیداشت کنگره ۲ هزار شهید خراسان‌جنوبی با معرفی برترین‌ها بسته شد.
 این دوره از مسابقات با حضور پنج تیم از ۲۰ تا ۲۵ شهریورماه به میزبانی باشگاه فرهنگی ورزشی شاهین فردوس و در چمن شماره یک مجموعه ورزشی شهید درخشان این شهرستان برگزار شد.
مسابقات قهرمانی فوتبال جوانان خراسان‌جنوبی پس از انجام ۱۰ بازی به‌صورت دوره‌ای با سکونشینی تیم ایرانجوان بیرجند با کسب ۱۰ امتیاز به پایان رسید و تیم‌های فوتبال پیروزی بیرجند و سرخ پوشان بیرجند نیز با کسب ۷ و ۶ امتیاز رتبه‌های دوم و سوم رقابت‌ها را به دست آوردند و در مراسم اختتامیه با حضور مسؤولین تجلیل شدند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۷۹۶۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , والیبال , اسکواش‌