چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۶
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بیرجند گفت:

مراسم تعزیه‌خوانی در بیرجند برگزار می‌شود

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بیرجند گفت: در پی درخواست شهروندان در زمینه برگزاری مراسم تعزیه‌خوانی در شمال شهر این مراسم به‌زودی در این منطقه اجرا می‌شود.
مراسم تعزیه‌خوانی در بیرجند برگزار می‌شود
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمدرضا قلاسی‌مود با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در پی درخواست شهروندان در زمینه برگزاری مراسم تعزیه‌خوانی در شمال شهر این مراسم با همکاری دانشگاه‌های علمی کاربردی شهرداری و علمی کاربردی بهزیستی و به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی برگزار می‌شود. 
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بیرجند گفت: تعزیه‌خوانی از هنرهای نمایشی است که توانسته به خوبی پیام عاشورا را منتقل کند.
وی افزود: این مراسم در جهت ترویج فرهنگ عاشورایی و احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر که یکی از دلایل قیام امام حسین(ع) بوده و به تصویر کشیدن این واقعه عظیم برگزار می‌شود.
قلاسی‌مود تعزیه را یکی از هنرهایی دانست که با نمایش آن می‌توان نسل جدید را به بهترین شکل با وقایع مذهبی آشنا کرد.
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بیرجند یادآور شد: مراسم تعزیه‌خوانی در روزهای 10 لغایت 13 مهرماه نیز برای استفاده عموم مردم بیرجند در محل آمفی‌تئاتر پارک توحید برگزار شده است و به‌زودی در شمال شهر نیز اجرا می‌شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۸۵۰۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , تعزیه , شهرداری