پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۵
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی خبر داد

میزبانی بیرجند از مسابقات والیبال المپیاد استعدادهای برتر کشور/ نگارش کتاب پیشکسوتان ورزشی

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی گفت: بیرجند میزبان رقابت‌های والیبال دختران المپیاد استعدادهای نخبگان ورزشی کشور می‌شود.
میزبانی بیرجند از مسابقات والیبال المپیاد استعدادهای برتر کشور/ نگارش کتاب پیشکسوتان ورزشی
 
به گزارش گروه ورزشی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، مهران سرپرست ظهر امروز در نشست خبری با رسانه‌های خراسان‌جنوبی اظهار داشت: بیش از ۲۰۰ مسابقه ورزشی در رشته‌های مختلف به مناسبت هفته تربیت‌بدنی در سطح شهرستان‌ها و مرکز خراسان‌جنوبی برگزار می‌شود.
وی افزود: هفته تربیت‌بدنی از ۲۶ آبان ماه آغاز تا ۲ آذرماه ادامه می‌یابد.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی با اشاره به نام‌گذاری این هفته تصریح کرد: در نخستین روز هفته تربیت‌بدنی با نام ورزش، فرهنگ ایثار و شهادت، جانبازان و معلولین برنامه‌های غبارروبی مزار شهدا، دیدار با خانواده شهدای ورزشکار، استفاده رایگان از اماکن ورزشی و مسابقات ویژه جانبازان و معلولان برگزار خواهد شد.
سرپرست یادآور شد: به مناسبت روز ورزش، اخلاق، فرهنگ و رسانه نیز همایش‌های پیاده‌روی و صبحگاهی، دیدار با اصحاب رسانه و برگزاری مسابقات ویژه خبرنگاران برگزار و در سومین روز هفته تربیت‌بدنی که ورزش، بانوان و خانواده نام‌گذاری شده برنامه‌های ورزشی صبحگاهی ویژه بانوان و برگزاری کارگاه‌های آموزشی ورزش و سلامت خانواده انجام می‌شود.
نگارش کتاب پیشکسوتان ورزشی خراسان‌جنوبی
وی خاطرنشان کرد: دیدار و تجلیل از پیشکسوتان، بازنشستگان، قهرمانان، حامیان ورزش در پنجمین روز هفته تربیت‌بدنی صورت می‌گیرد و نگارش کتاب پیشکسوتان ورزشی خراسان‌جنوبی نیز آغاز می‌شود.
مدیرکل ورزش و جوانان‌ خراسان‌جنوبی گفت: به صدا درآمدن زنگ ورزش و استعدادیابی در مدارس، توزیع اقلام ورزشی، مسابقات درون مدرسه‌ای و بین دانشگاهی، برگزاری مسابقات کارکنان و طلاب و تجلیل از قهرمانان جامعه ورزش کارگری، روحانیون و کارکنان دولت از دیگر برنامه‌های هفته تربیت‌بدنی می‌باشد.
سرپرست ادامه داد: دیدار با نماینده ولی فقیه در استان، استاندار، فرمانداران، تشکیل شورای اداری با حضور کارکنان اداره‌کل ورزش در این هفته انجام می‌شود و در مناطق روستایی و عشایری نیز مسابقات بومی و محلی برگزار می‌گردد و اقلام ورزشی بین مرزداران توزیع می‌گردد.
وی به برگزاری هفته پارالمپیک در خراسان‌جنوبی اشاره کرد و افزود: این رویداد فرهنگی ورزشی با همکاری آموزش‌وپرورش، بهزیستی توسط هیأت ورزش‌های جانبازان و معلولان در سطح شهرستان‌های استان برگزار می‌شود.
برگزاری همایش پارالمپیک خراسان‌جنوبی
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی ابراز داشت: به صدا درآمدن زنگ هفته پارالمپیک در مدارس کودکان استثنایی، همایش نمادین استانی هفته پارالمپیک در بیرجند با شرکت ۳۵۰ ورزشکار جانباز و معلول، برگزاری مسابقات ورزشی ویژه این قشر در شهرستان‌ها و مرکز استان از جمله برنامه‌های روتین این هفته می‌باشد.
سرپرست از بزرگ‌ترین رویداد ورزشی خراسان‌جنوبی خبر داد و تصریح کرد: المپیاد استعدادیابی نخبه‌های ورزشی دختران و پسران رده‌های سنی ۱۲ تا ۱۵ سال رشته‌های متنوع به‌صورت شهرستانی، استانی و ملی برگزار می‌شود.
وی عنوان کرد: ستاد استانی این المپیاد با محوریت استاندار و عضویت آموزش‌وپرورش و سایر سازمان‌ها و نهادهای مرتبط در ۱۵ کمیته ساماندهی و در شهرستان‌ها نیز به ریاست فرماندار تشکیل می‌شود.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی افزود: مسابقات ورزشی این المپیاد از به‌صورت شهرستانی برگزار و برترین‌ها به رقابت‌های استانی راه پیدا می‌کنند و در مسابقات قهرمانی استانی ورزشکاران زبده انتخاب و سپس با پوشش متحدالشکل به‌عنوان نماینده به رویدادهای کشوری اعزام می‌شوند.
 سرپرست از میزبانی خراسان‌جنوبی در یک رشته المپیاد ورزشی کشور خبر داد و گفت: مسابقات قهرمانی والیبال دختران نخستین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزشی کشور به میزبانی خراسان‌جنوبی در بیرجند برگزار می‌شود.
وی اظهار امیدواری کرد: قریب‌بر ۳۰ تیم والیبال دختران ۱۲ تا ۱۵ سال کشور در این دوره از رقابت‌ها شرکت خواهند کرد که به نوبه خود می‌تواند یک رویداد ارزشمندی به حساب آید و موجب معرفی ظرفیت و پتانسیل‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری خراسان‌جنوبی گردد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۸۵۴۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , المپیاد , والیبال