پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۵
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی خبرداد:

۴۰ عنوان برنامه ویژه روز کودک در خراسان جنوبی اجرا می‌شود

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی از عضویت ۳۶ هزار نفری اعضای کانون در سطح استان خبر داد و گفت: همزمان با روز کودک ۴۰ عنوان برنامه در سطح استان خراسان جنوبی اجرا می‌شود.
۴۰ عنوان برنامه ویژه روز کودک در خراسان جنوبی اجرا می‌شود
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، طاهره حمیدی صبح امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان خراسان جنوبی اظهار داشت: باتوجه به اهمیت دوران کودکی، کانون پرورش فکری با مشارکت دستگاه‌هایی که برای کودکان فعالیت می‌کنند برنامه هایی تدارک دیده که مهمترین هدف از این برنامه‌ها برجسته کردن دوران کودکی، اهمیت این دوران و ایجاد فضای بانشاط برای کودکان است.
وی گفت: با همکاری سایر دستگاه‌ها بیش از 40 برنامه تدارک دیده شده و برگزاری کارگاه کاهش آسیب‌های اجتماعی، برگزاری نمایشگاه‌ها، جشنواره‌ها، مسابقات هنری و فرهنگی، بازدید از کودکان بیمار و کودکان مناطق روستایی و حاشیه شهر و تجلیل از فرزندان شهدا به ویژه شهدای مدافع حرم از جمله این برنامه‌ها است.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی گفت: اهدای کتاب و اسباب بازی و برپایی ایستگاه نقاشی در نماز جمعه و تجلیل از فرزندان خانواده شهدا و جانباز از دیگر برنامه‌های اجرا شده و در حال اجرای این هفته است.
طاهری ادامه داد: 36 هزار عضو کانون پرورش فکری استان هستند که 13 هزار کودک از مناطق روستایی و عشایری هستند و به وسیله کتابخانه سیار از برنامه های کانون استفاده می‌کنند و در جشنواره رضوی بیش از 1000 اثر تولید کردند که به نسبت جشنواره سال قبل 39 درصد رشد داشته است.
وی با اشاره به اینکه اعضای کانون در اربعین سال قبل 800 اثر آماده کردند گفت: اعضای کانون این آثار که شامل سربند و جامدادی بود به کربلا فرستادن و امسال هم در موکب فرهنگی استان  در کاظمین  کانون برنامه‌هایی دارد.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: قبل انقلاب تنها دو مرکز در طبس و بیرجند فعال بوده است اما امروزه در تمام سطح استان کانون پرورش فکری فعال داریم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۸۵۴۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , روز کودک , کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان