جمعه ۲۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۵
امام جمعه موقت بیرجند:

پیوستن به FATF بهانه آمریکایی‌ها را نخواهد گرفت/ اداره کشور با وزیر میلیاردی تن‌پرور ممکن نیست

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه آیا آمریکایی‌ها از عربستان کودک‌کش یک بار سؤال کرده‌اند که چرا کودکان دبستانی بی‌گناه یمنی را به خاک و خون می‌کشید، گفت: معتقدیم با اقداماتی همچون پیوستن به FATF بهانه آمریکایی‌ها گرفته نخواهد شد.
پیوستن به FATF بهانه آمریکایی‌ها را نخواهد گرفت/ اداره کشور با وزیر میلیاردی تن‌پرور ممکن نیست
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمدباقر عبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر بیرجند اظهار داشت: یکی از مسائل مؤثر در دوری انسان از گناه یاد مرگ و قیامت است.
وی افزود: انسان به تنهایی توان مقابله و کنترل نفس را ندارد و برای این کار نیاز به ابزار دارد.
یاد قیامت ابزار کنترل نفس است
امام جمعه موقت بیرجند تصریح کرد: یکی از بهترین ابزارها برای کنترل و مهار نفس یاد قیامت، مرگ و فنای دنیا است.
عبادی با بیان اینکه خداوند در قرآن کریم مکرراً بحث قیامت را مطرح کرده است، یادآور شد: سبک تربیتی قرآن این است که دائماً می‌خواهد قیامت را گوشزد کند چراکه اعتقاد به قیامت نقش عمیقی در روح و روان انسان دارد.
وی با اشاره به نامگذاری روز 20 مهرماه به عنوان روز بزرگداشت خواجه حافظ شیرازی عنوان داشت: حافظ از جهت معنوی و ادبی جایگاه باعظمتی داشته و بسیاری از بزرگان علم و معرفت سر تعظیم در مقابل او فرود آورده‌اند.
فرزندان خود را با ادبیات فارسی آشنا کنیم
امام جمعه موقت بیرجند تأکید کرد: وظیفه ما و والدین در قبال فرزندان این است که آن‌ها را با ادبیات فارسی آشنا کنیم چراکه ادبیات فارسی سرشار از معارف نقض و بدیع است.
مبلمان شهری متناسب محدودیت‌های معلولین باشد
عبادی در ادامه به 23 مهرماه و فرارسیدن روز جهانی عصای سفید اشاره و عنوان داشت: سیستم اداری، مبلمان و ساختار شهری در کشور باید متناسب با محدودیت‌های معلولین و نابینایان باشد تا آن‌ها نیز بتوانند از امکانات موجود استفاده کنند.
وی با اشاره به 25 مهرماه سالروز شهادت امام حسن مجتبی(ع) بیان داشت: کسانی امام حسن مجتبی(ع) را تنها گذاشتند که اهل دنیا بوده و به خاطر جایگاه دنیوی، پست و طمع، ولایت را رها کردند.
امام جمعه موقت بیرجند اضافه کرد: این آزمون‌های الهی در گذشته بوده و آینده نیز خواهد بود که امیدواریم از این اتفاقات درس بگیریم.
عبادی با بیان اینکه در هفته گذشته لایحه کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم موسوم به CFT در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید عنوان داشت: این لایحه یکی از لوایحی بود که ایران باید تصویب می‌کرد تا به FATF  بپیوندیم.
مخالف CFT بودم
وی افزود: بنده به دلایلی این لایحه رأی نداده و جزو مخالفین بودم.
نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی عنوان داشت: عده‌ای به این لایحه در مجلس رأی مثبت دادند، اما آنچه مهم است این است که برای جایگاه و نظر مجلس شورای اسلامی احترام قائل شویم، چراکه اکثریت مجلس چنین نظری داشته و حرمت مجلس باید حفظ شود.
عبادی با بیان اینکه گاهی عبارت‌های بسیار تند نسبت به مجلس و در بعضی مواقع نسبت به شورای نگهبان نسبت داده می‌شود، تصریح کرد: این‌‌ها روش‌های درستی نیست چراکه این‌ دو نهاد، نهادهای قانونی بوده و مخالفین و موافقین استدلال‌های خود را داشتند.
نباید به موافقان CFT لقب خائن داد
وی افزود: متهم کردن موافقین CFT  به خیانت و بیان اینکه اکثریت مجلس شورای اسلامی خائنین هستند، یک اقدام اشتباه است که آسیب آن به نظام برمی‌گردد.
امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه استدلال‌هایی که موافقین CFT داشتند از نظر ما قابل نقد بود، تصریح کرد: بعضی از موافقین CFT نظرشان این بود که با تصویب این لایحه بهانه از آمریکایی‌ها گرفته می‌شود.
 آمریکایی‌ها از بهانه‌گیری دست برنمی‌دارند
عبادی اضافه کرد: آما آنچه باید دانست این است که بهانه با چنین اقداماتی از آمریکایی‌ها گرفته نخواهد شد، چراکه زمانی علی‌رغم علم به ماهیت صلح‌آمیز برنامه هسته‌ای ایران آن را بهانه کرده و امروز نیز بهانه موشک را مطرح کرده‌اند و اگر موشک را نیز تقدیم کرده و توان دفاعی کشور را از بین ببریم، بهانه حقوق بشر را برای فشار بر جمهوری اسلامی ایران مطرح خواهند کرد.
آمریکایی‌ها عزت ملت ایران را نمی‌خواهند
وی با بیان اینکه دلیل اینکه آمریکایی‌ها عزت ملت ایران و حاکمیت ملی و اسلامی آن را نمی‌خواهند، این است که ملت ما مستقل است، اذعان داشت: ملت ما در برابر آمریکا سر تعظیم فرود نیاورده و قدرتمند است که این به مذاق آمریکایی‌ها خوش نمی‌آید، بنابراین آن‌ها مدام به دنبال بهانه‌گیری بوده و چنین اقداماتی بهانه‌های آن‌ها را از بین نخواهد برد.
امام جمعه موقت بیرجند عنوان داشت: آمریکایی‌‌ها گاهی برای فشار برای جمهوری اسلامی ایران حقوق بشر را بهانه می‌کند، اما سؤال این است آیا سعودی‌ها که مورد حمایت شما هستند حقوق بشر سرشان می‌شود؟!
آل‎‌‌سعود برای شهروندان خود ذره‌ای احترام قائل نیست
عبادی با بیان اینکه آل‎‌‌سعود برای شهروندان و مخالفان خود ذره‌ای احترام قائل نیست، یادآور شد: روزنامه‌نگاری که نقدهایی نسبت به حاکمیت آل‌‌سعود داشته و نقدهای او یک‌هزارم نقدهایی که عده‌ای در جمهوری اسلامی علیه نظام می‌نویسند نیست، توسط محافظین شخصی بن‌‌سلمان در کنسولگری عربستان در ترکیه که باید پناهگاه شهروندان عربستانی در ترکیه باشد سر به‌نیست می‌شود.
تحقیر عربستان توسط ترامپ؛ منتهای ذلت آل‌سعود
وی افزود: آمریکا در چنین مسائلی هیچ بهانه حقوق بشری نسبت به عربستان ندارد، چراکه عربستان به روزی افتاده که ترامپ مدام آن‌ها را تحقیر کرده و آن‌ها می‌پذیرند و به پادشاه عربستان می‌گوید اگر ما نباشیم شما یک هفته‌ای نابود می‌شوید، اما آل‌سعود در منتهای ذلت هیچ پاسخی برای حیثیت و دفاع از خود نمی‌دهد.
پیشرفت ما در علم آمریکایی‌ها را نگران کرده است
امام جمعه موقت بیرجند آمریکایی‌ها به دنبال تحمیل چنین ذلتی به ما هستند عنوان داشت: آمریکا نگران این هستند که جوانان ما چنین فناوری‌هایی به دست آورده‌اند و در فناوری‌هایی همچون لیزر و غیره جزو سرآمدان دنیا بوده و با موشک‌های نقطه‌زن خود تن آن‌ها را به لرزه درآورده‌اند.
ملت ایران به روزهای ذلت بازنخواهد گشت
عبادی اضافه کرد: ملت عزیز ایران هرگز به روزهای گذشته که شاه ایران همچون نوکری دست‌بسته در مقابل سفیر آمریکا بود بازنخواهد گشت، چراکه ملتی که طعم آزادگی و استقلال را با تأسی به سیدالشهدا(ع) و شعار «هیهات منا‌الذله» به دست آورده هرگز برگشت‌پذیر نیست.
پیوستن به FATF بهانه آمریکایی‌ها را نخواهد گرفت
وی با بیان اینکه آیا آمریکایی‌ها از عربستان کودک‌کش یک بار سؤال کرده‌اند که چرا کودکان دبستانی بی‌گناه یمنی را به خاک و خون می‌کشید، اضافه کرد: همین افراد در مقابل ایران بهانه حقوق بشر هم دارند و به همین دلیل ما معتقدیم با اقداماتی همچون پیوستن به FATF بهانه آمریکایی‌ها گرفته نخواهد شد.
زمان ثابت خواهد کرد
نماینده مردم بیرجند، خوسف و در میان در مجلس شورای اسلامی اذعان داشت: به عنوان مخالف پیوستن به FATF  می‌گویم گذر زمان نشان خواهد داد که موافقین درست گفتند یا مخالفین.
یک راه داریم و آن مقاومت است
عبادی با بیان اینکه طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب هیچ بن‌بستی برای کشور وجود ندارد، عنوان داشت: یک راه داریم و بقیه چاه هستند و آن راه مقاومت است.
وی افزود: مقام معظم رهبری در مقابل کسانی که معتقدند برای نجات کشور باید به دشمن پناه برده و تسلیم شویم فرمودند اینگونه سخنان که دشمن را شاد می‌کند از آن بوی خیانت می‌آید.
کاهش 30 درصدی سهم آمریکایی‌ها از بازار جهانی
امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه آمریکا در هیچ برهه‌ای از زمان به اندازه امروز منزوی و گرفتار افول نبوده است، تصریح کرد: زمانی آمریکایی‌ها 50 درصد تولید ناخالص دنیا را در دست داشتند، اما امروز این میزان به 20 درصد رسیده است که خود بیانگر افول شدید اقتصادی آمریکا است.
عبادی اضافه کرد: امروز چین، روسیه و برخی کشورهای اروپایی به دنبال کنار گذاشتن دلار از مبادلات مالی خود هستند که این اتفاق آمریکا را با بحران روبرو خواهد ساخت.
نمی‌توان با وزیر میلیاردی تن‌پرور کشور را اداره کرد
وی با بیان اینکه یقین بدانیم اگر پشت سر مقام معظم رهبری حرکت کنیم پیروزی از آن ما خواهد بود، اضافه کرد: تحریم‌های دشمن را دور خواهیم زد اما این اقدام مستلزم فرهنگ و روحیه جهادی و مدیر و وزرای قوی است چراکه با وزیر میلیاردی تن‌پرور که حال و حوصله کار کردن ندارد نمی‌شود کشور را اداره کرد.
 نیازمند مشارکت جوانان انقلابی هستیم
امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه برای اداره کشور در شرایط فعلی نیازمند حضور و مشارکت جوانان انقلابی هستیم، عنوان داشت: وقتی قیمت‌ها را کنترل نکرده و به حال خود بگذاریم، عده‌ای پیدا می‌شوند که راه نجات کشور را پناه بردن به دشمن می‌دانند، اما باید بدانند دشمن به کسی رحم نخواهد کرد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۸۵۵۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , نماز جمعه , خطبه