شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۰
اخبار ورزشی ۲۱ مهرماه

خراسان‌جنوبی بر بلندای والیبال مرزداران شرق کشور/ کسب مدال‌های رنگی کونگ‌فوکاران و کشتی‌گیران استان

در نخستین دوره مسابقات قهرمانی والیبال جام مرزداران شرق کشور، خراسان‌جنوبی بر سکوی نخست رقابت‌ها ایستاد و کونگ‌فوکاران و کشتی‌گیران استان مدال‌های رنگی رقابت‌های کشوری را از آن خود کردند.
خراسان‌جنوبی بر بلندای والیبال مرزداران شرق کشور/ کسب مدال‌های رنگی کونگ‌فوکاران و کشتی‌گیران استان
 
به گزارش گروه ورزشی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، پرونده نخستین دوره از مسابقات قهرمانی والیبال مرزداران شرق کشور نکوداشت کنکره ۲۰۰۰ هزار شهید خراسان‌جنوبی در حاجی‌آباد زیرکوه بسته شد.
در این ماراتن منطقه‌ای بلندقامتانی از استان‌های خراسان‌جنوبی، سیستان و بلوچستان، خراسان‌‌شمالی و خراسان‌رضوی به میزبانی خراسان‌جنوبی در سالن ورزشی هلال احمر شهر حاجی‌آباد شهرستان مرزی زیرکوه با یکدیگر به رقابت پرداختند.
تیم والیبال شهرستان زیرکوه که نماینده شایسته خراسان‌جنوبی در نخستین دوره مسابقات والیبال مرزداران شرق کشور بود توانست با کسب ۹ امتیاز در سه دیدار خود با اقتدار جام قهرمانی این رقابت‌ها رو از آن خود کند.
تیم والیبال زیرکوه خراسان‌جنوبی در دیدار نخست خود در این رقابت‌ها توانست با نتیجه ۳ بر ۱ تیم دانش والیبال قاینات را از پیش رو بردارد و همچنین در دیدار دوم خود با نتیجه ۳ بر ۱ تیم والیبال استان سیستان و بلوچستان را با شکست بدرقه کرد.
در دیداری حساس و آخرین بازی این دوره از رقابت‌ها نماینده پرتلاش خراسان‌جنوبی با استفاده از بازیکنانی جوان، پویا و با نتیجه مقتدرانه ۳ بر صفر تیم والیبال سرخس نماینده استان خراسان رضوی را مغلوب خود کرد و با اقتدار و کسب ۹ امتیاز قهرمان نخستین دوره مسابقات والیبال مرزداران شرق کشور شد.
تیم والیبال شهرستان سرخس نماینده خراسان رضوی نائب قهرمانی را از آن خود کرد و تیم والیبال استان سیستان و بلوچستان مقام سوم نخستین دوره مسابقات والیبال مرزنشینان را از آن خود کرد.
درخشش کشتی‌گیران خراسان‌جنوبی در مسابقات کشوری
کشتی‌گیران جوان خراسان‌جنوبی در مسابقات قهرمانی فرنگی کشور با ترکیب شریفات، عالیوند، قلی‌پور، رعیت، معصومیان، الهی، ناصرپور، سالاری در ایلام هماورد برترین‌های کشور شدند.
فرنگی‌کاران بزرگسال خراسان‌جنوبی نیز با ترکیب اشکانی، پورمنافی، قربان‌پور، مرادی، باغبانی، صاحبکاری، جدی، رنجبر، ایوبی و کارگر برای کسب مدال‌های رنگی در شهرستان سیرجان استان کرمان به رقابت پرداختند.
در وزن 130 کیلوگرم این ماراتن ملی سروش رنجبر قهرمان شد، صادق‌پور در وزن 63 کیلوگرم و محمدرضا قربان‌پور در وزن 63 کیلوگرم به مدال نقره رقابت‌ها دست یافتند و ابوالفضل صاحبکاری در وزن 83 کیلوگرم مدال نقره مسابقات را به سینه آویخت.
در رده سنی جوانان مسابقات قهرمانی کشتی فرنگی کشور نیز علی شریفات در وزن 55 کیلوگرم و مهران قلی‌پور در وزن 63 کیلوگرم نشان طلای رقابت‌ها را کسب کردند، سالاری در وزن 97 کیلوگرم مدال نقره رقابت‌ها را بدست آورد.
در مسابقات کشتی فرنگی بزرگسالان کشور در مجموع تیمی، خراسان‌جنوبی به مقام پنجم مسابقات رسید و در رده مسابقات فرنگی‌کاران جوانان کشور نیز مقام هشتم رقابت‌ها را بدست آورد.
جام اخلاق مسابقات کونگ‌فو کشور به خراسان‌جنوبی اهداء شد
در مسابقات قهرمانی کونگ‌فو بانوان رده سنی جوانان کشور، تیم خراسان‌جنوبی در شهر گرگان استان گلستان هماورد برترین‌های ایران شد.
در این ماراتن ملی ۲۱۰ بانوی کونگ‌فوکای ۲۶ استان در غالب ۲۸ تیم با یکدیگر به رقابت پرداختند که کاپ اخلاق این مسابقات به تیم خراسان‌جنوبی اهداء شد.
سیده مطهره حسینی، مهلا ایوبی، زهرا باقری، زهرا محمدپور، یگانه غلامی با مربیگری و سرپرستی صدیقه یاری، کونگ‌فوکاران خراسان‌جنوبی در مسابقات قهرمانی بانوان کشور بودند.

انتهای‌پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۸۵۶۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , والیبال , کونگ فو