شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۵
سردار نقدی:

مهم‌ترین مشکل کشور عدم وجود تفکر شهدا است/به جای التماس کردن برای فروش نفت، تولید داخلی را جدی بگیریم

سردار نقدی: مشکل ما باور است و ما باید منطق شهدا و اعتماد به نفس را بیاوریم تا بر این مشکل نیز غلبه کنیم.
مهم‌ترین مشکل کشور عدم وجود تفکر شهدا است/به جای التماس کردن برای فروش نفت، تولید داخلی را جدی بگیریم
 
به گزارش خراسان‌تایم سردار نقدی امروز در اجلاسیه اساتید و دانشجویان کنگره ملی 2000 شهید استان خراسان‌جنوبی اظهار داشت: ما آمده‌ایم محضر شهدا درس بگیریم و کنگره یک تشریفات و مراسم نیست بلکه یک برنامه عاشقانه است و زانو زدن در مکتب عشق است .
وی افزود: 61 دانشجو شهید از میان هزاران دانشجو از جا به جای ایران از بیرجند است و ما باید از آنان یاد بگیریم چگونه خواسته رهبر که فرمودند «جوانان همان طور که در انقلاب میدان دار بودند امروزه هم باید پرچم دار باشند» را جامه عمل بپوشانیم.
معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه ‍پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دانشجویان جایگاهی را در جهاد پیدا کردند که نماد این شهدا هستند و حرف های زیادی در جهاد دانشجویان ما در طول انقلاب وجود دارد بعد از پیروزی انقلاب که تروریست ها وارد عمل می شوند برای از پا در آوردن ایران، ما دستگاه اطلاعاتی در کشور نداشتیم و بی پناه بودیم از این حجم عملیات های تروریستی و دانشجویان پرچم مبارزه با تروریست را برداشتند و در یک عملیات حیرت انگیز با عنایت پروردگار بر همه دستگاه های جاسوسی غلبه کردند.
وی ادامه داد: بعد از آن ما با عقب ماندگی فراوان مواجه بودیم و روند معکوس تولیدات را در کشاورزی داشتیم ، مردم فقیر و گرسنه بودند و هفتاد درصد جمعیت را روستایان تشکیل می‌دادند و روستاها در زمان شاه هیچ امکاناتی نداشتند لذا لازم بود یک حرکت برا تحول درروستا شکل بگیرد و باز هم دانشجویان پرچم‌دار این تحول  شدند و جهاد سازندگی را پایه گذاری کردند.
سردار نقدی تصریح کرد: در زمان جنگ تحمیلی فاتحان عملیات های مهم دانشجویان جوان بودند و بعد از پایان جنگ نوبت جهاد علمی بود که باز هم این نوجوانان و جوانان بودند که آمدند.
معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب خاطرنشان کرد: ما اکنون هر چه داریم از عظمت و کرامات انقلاب است که کشوری که هیچ سلاح جنگی نداشت اکنون به مکانی رسیده است که امروزه جزو چند کشور برتر هستیم و ماهواره پرتاب میکنیم، موشک های زمین به زمین میسازد با کوچکترین خطا این ها همه جهاد علمی دانشجویان بود که مارا به این عظمت رساند.
وی تصریح کرد: بودجه های صنایع غیر نظامی ما در برابر صنایع نظامی بسیار بیشتر است و دلیل پیشرفت ما عمقش به دانشجویان بر میگردد زیرا نیرو های مسلح به دانشگاه ها رجوع کردند ولی بقیه سازمان ها این کار را نکردند چون خارجی ها به ما بعضی امکانات میدادند و نمی خواستند ما خود کفا بشویم  لذا دانشجویان نسل جدید باید این پرچم را بگیرند و ما را جلوتر ببرند زیرا منشا این برکات از شهدا است که مکتب اسلام ناب محمدی و ولایت و خود باوری با توکل به خدای متعال را سر لوحه قرار دادند .
سردار نقدی افزود: امروزه کشور ما با مشکل جدیدی رو به رو است که اهم آن مشکل اقتصادی است که این مشکل ساده ترین مشکلی است که انقلاب اسلامی با آن مواجه شده است زیرا روزی که با رژیم شاه مقابله کردیم تمام امکانات اعم از نیرو مسلح ساواک و تمام اقتصاد در درست او بود و ما با دست خالی ایستادیم و پیروز شدیم آن روز که مقابل تروریسم ایستادیم ما یک نفر آموزش دیده اطلاعاتی نداشتیم  و با ولایت مداری و توکل به خدا بر آنان غلبه کردیم لذا وقتی می گویم ساده ترین مشکل به خاطر این است.
معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه ‍پاسداران انقلاب ادامه داد:  اکنون دستمان خالی نیست زیرا حال حاضر ایران رتبه سوم تعداد مهندسین مطلق درجهان را داراست و این ظرفیت علمی و فنی ماست، ما آب و خاک داریم، مرز های آبی داریم، نقدینگی داریم و از نظر بازار هشتاد میلیون بازار داخلی و همچنین بازار های همسایه که نیازمند تولیدات ما هستند داریم در تمام مشکل های قبلی دست هایمان خالی بود اما اکنون پر است فقط مشکل ما باور است و ما باید منطق شهدا و اعتماد به نفس را بیاوریم تا بر این مشکل نیز غلبه کنیم
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۸۵۸۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , جوانان , کنگره شهدا