يکشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۳
تا پایان سال صورت می‌گیرد

ایجاد ۴۵۵۰ فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد خراسان‌جنوبی/ افزایش ۱۰۰ درصدی اعتبارات حوزه اشتغال

مدیر کل کمیته امداد خراسان‌جنوبی از ایجاد چهار هزارو ۵۵۰ فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد خراسان‌جنوبی تا پایان امسال خبر داد.
ایجاد ۴۵۵۰ فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد خراسان‌جنوبی/ افزایش ۱۰۰ درصدی اعتبارات حوزه اشتغال
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از فارس، رضا سلم‌آبادی ایجاد اشتغال پایدار را از فعالیت‌های راهبردی کمیته امداد برای توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت این نهاد برشمرد و اظهار داشت: کمیته امداد در حوزه اشتغال توانسته به شیوه مطلوبی فعالیت داشته باشد.
وی با بیان اینکه کمیته امداد به عنوان یک دستگاه حمایتی می‌تواند نقش مؤثری در بحث اشتغال‌های خرد به ویژه برای افراد محروم داشته باشد، بیان داشت: طی شش ماه نخست امسال 685 طرح اشتغال برای مددجویان متقاضی شغل، ایجاد شده است.
مدیر کل کمیته امداد خراسان‌جنوبی با اعلام اینکه برای راه‌اندازی این طرح‌ها 118 میلیارد و 590 میلیون ریال تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویان مستعد اشتغال پرداخت شده است، مطرح کرد: از این تعداد 273 طرح از محل صندوق اشتغال نیازمندان به مبلغ 42 میلیارد و 745 میلیون ریال، و 412 طرح از محل صندوق قرض‌الحسنه بانکی با اعتبار 75 میلیارد و 845 میلیون ریال بوده است.
سلم‌‌آبادی به تشریح 685 شغل ایجاد شده پرداخت و گفت: از این تعداد طرح 240 مورد با 45 میلیارد و 700 میلیون ریال تسهیلات در مناطق شهری و 445 طرح با 72 میلیارد و 880 میلیون ریال تسهیلات در مناطق روستایی اجرا شده است.
وی از ایجاد چهار هزارو 550 فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد خراسان‌جنوبی تا پایان امسال خبر داد و توضیح داد: امسال 104 میلیارد تومان مجموع منابع مالی برای اشتغال در شهر و روستا درنظر گرفته شده است.
مدیر کل کمیته امداد خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه از این میزان منابع 26 میلیارد تومان از محل تبصره 16، 13 میلیارد تومان از محل صندوق ولایت امداد و 65 میلیارد تومان از محل اشتغال روستایی است، اضافه کرد: وضعیت منابع اعتباری کمیته امداد استان در حوزه اشتغال با احتساب اشتغال روستایی نسبت به سال گذشته 100 درصد افزایش یافته است.
سلم‌آبادی آموزش، ایجاد اشتغال، نظارت بر طرح‌ها و پایداری‌سازی مشاغل را جزو فرآیندهای اشتغال مددجویان کمیته امداد عنوان کرد و گفت: طی شش ماه نخست امسال یک هزار و 495 نفر با اعتبار یک میلیارد و 571 میلیون ریال آموزش‌های لازم را فرا گرفتند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۸۵۹۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کمیته امداد , اشتغال