يکشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۲
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی:

تحریم ابزار زنگ زده دشمن است

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی: دشمنان دیگر جرئت نمی کنند به دنبال گزینه نظامی برای ایران بروند چرا که قدرتی را دیدند که مقاومت می‌کند و پیروز می‌شود .
تحریم ابزار زنگ زده دشمن است
 

به گزارش  خراسان‌تایم سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز در اجلاسیه شهدای دانش آموز و فرهنگیان خراسان جنوبی اظهار کرد: یکی از نکاتی که در صحنه جهانی و در میان تحلیلگران مطرح بوذه است، رفتار مردم ایران بوده که توانسته برای ایران عزت بیاورد و دشمن از این عصبانی است.
وی افزود: در دنیا بیش از ۷۰ سال است که مناسباتی را شکل دادند و انحصاراتی مانند حق وتو را مطرح کردند که بتوانند هدف خود را پیگیری کنند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه سلاحی که کشورهای دیگر نداشتند عده‌ای به خود اجازه دادند که داشته باشند و کسانی که ادعای حقوق بشر دارند می‌گویند که ما تعیین می کنیم که چه مناسباتی بین کشورها وجود داشته باشد، گفت: حتی در روابط اقتصادی میان دو کشور اظهار نظر می‌کنند.
جلیلی با اشاره به اینکه هر یک از این قدرت ها به همراه قدرت های دیگر برای مقابله با مردم ما تجمیع شده‌اند گفت: ۴۰ سال پیش زمانی که ملت ما انقلاب کرد از شیوه های مختلف برای مقابله با انقلاب ما وارد شدند و در جنگ تحمیلی عروسکی مثل صدام را آوردند و همه کشورها از وی حمایت کردند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: در ۴۰ سال گذشته هر چه در توان داشتند به کار بردند اما موفق نمی شدند و همه آنها می خواستند که جمهوری اسلامی پیشرفت نداشته باشد در صورتی که چند روز قبل بیان کردند که در منطقه‌ای که مملو از ناامنی است ایران کانون امنیت است.
جلیلی خاطرنشان کرد: یکی از نخست وزیران اسبق کشورهای اروپایی زمانی به من گفت که شما نه تنها مقاومت داشتید بلکه پیشرفت داشتید و مدل شما تکثیر شد.
وی با اشاره به اینکه باید پرسید که چرا با محاسبات زیاد، دشمن نتوانست موفق شوند و کجای محاسبات آنها غلط بوده است، گفت:  آن چیزی که در محاسباتشان به آن نپرداختند و نگنجانده بودند این بود که اگر جنگی بر ملتی تحمیل شود بیش از ۴۰۰ دانش آموز از شرقی ترین نقطه کشور به غربی‌ترین نقطه کشور با معلمان خود به صورت مردانه حضور پیدا می‌کنند و علاوه بر نیروهای مسلح دانش آموزان نیز برای مقابله با دشمن به پا می خیزند و موفقیت های بزرگ را رقم می‌زند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه شهدا موفقیت‌های بزرگی را برای ما آوردند اما باید پرسید که اگر امروز بودند چه می کردند، خاطرنشان کرد: یکی از پیامهای قرآن که بیان می کند این است که شهدا را زنده بپندارید و مرده مپندارید.
جلیلی با اشاره به اینکه پیام شهدا بشارت است، افزود: بعد از ۴۰ سال با همه ناکامی‌های دشمن، تلاش گسترده شده تا با ابزار رسانه‌ای خود القا کننده که ایران دستاوردی نداشته است و باید به دشمن گفت که اگر موفقیتی نداشتیم این همه عربده برای چیست.
وی ادامه داد: اگر ایران موفقیت ندارد چرا دشمنان همه تلاش می‌کنند و وقت خود را در سازمان ملل به ایران اختصاص می دهند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه چرا برای رژیم جعلی صهیونیستی تورقوزآباد ایران  به این میزان بزرگ می‌شود، گفت: می‌خواهند موفقیت‌های یک ملت را بپوشانند چرا که این نقاط قوت ایران می تواند کشور را به سمت قله ها پیش ببرد.
جلیلی با اشاره به اینکه در زمان جنگ همه امکانات روز دنیا را به صدام دادند و حتی یک سیم خاردار را به ایران ندادند، گفت : زمانی که از دادن سیم خاردار به ایران دریغ کردند موفقیت های بزرگی در ایران رقم خورد.
وی ادامه داد: دشمنان دیگر جرئت نمی کنند به دنبال گزینه نظامی برای ایران بروند چرا که قدرتی را دیدند که مقاومت می‌کند و پیروز می‌شود و تکثیر می‌یابد و به دنبال آن جنوب لبنان آزاد و رژیم صهیونیستی با شکست‌های مکرر مواجه می‌شود.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: می بینیم زمانی که اندیشه زلال ملتی ریشه می دواند چه نتیجه ای دارد و پیام شهدا جواب ما را می دهد .
جلیلی تصریح کرد: ملتی که از فشار دشمن نمی ترسد توانمندی‌های خود را با ایمان به خداوند به صحنه می آورد و موفقیت بزرگ را رقم نی زند.
وی اذعان کرد: اگر می خواهیم یاد شهدا را داشته باشیم،  زنده نگه داشتن یاد شهدا لازم است اما کافی نیست و باید بدانیم که ایستادگی، مقاومت و نترسیدن در برابر دشمن موفقیت‌های بزرگتری را به ارمغان می آورد.
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با اشاره به اینکه دشمن امروز آخرین حرف های خود را به میدان آورده است گفت: ۱۷ هزار نفر از مردم ما توسط منافقین در داخل کشور به شهادت رسیدند و دشمن همه روش‌های خود را امتحان کرده است و امروز نگران است آخرین حربه به نتیجه نرسد .
جلیلی ادامه داد: قدرت جمهوری اسلامی ایران خود را در ابعاد مختلف نشان خواهد داد و با این قدرت کارهای بزرگ انجام خواهد شد.
وی افزود: انها می گویند نگران سلاح هسته ای ایران هستند اما ما دنبال سلاح هسته‌ای نبوده و آن را نامشروع داشته ایم اما آنها نتوانستند ایمان مردم ما را که باعث موفقیت ما است را بشناسند.


 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۸۶۰۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , دشمن , جلیلی