سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۳
همزمان با روزهای پایانی ماه صفر صورت می‌گیرد

تعطیلی سه‌روزه سینماهای خراسان‌جنوبی/ سربیشه و زیرکوه سینمادار می‌شوند

معاون امور سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از تعطیلی سینماهای استان همزمان با روزهای پایانی ماه صفر خبر داد.
تعطیلی سه‌روزه سینماهای خراسان‌جنوبی/ سربیشه و زیرکوه سینمادار می‌شوند
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از فارس، سیدعلی زمزم با اشاره به ایام پایانی ماه صفر، اظهار داشت: سینماهای خراسان‌جنوبی همزمان با سراسر کشور به دلیل ایام سوگواری رحلت حضرت رسول(س)، شهادت امام رضا(ع) و امام حسن مجتبی(ع) تعطیل است.
وی با اعلام اینکه از اذان روز سه‌شنبه 15  آبان‌ماه تا پایان روز پنج‌شنبه 18 آبان‌ماه تمام سالن‌های نمایشی در استان تعطیل است، بیان داشت: فعالیت سینماها بعد از ایام سوگواری به روال قبل باز خواهد گشت.
معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی از فعالیت هفت سینما در استان خبر داد و گفت: از این تعداد دو سینما در بیرجند و در شهرستان‌های قاین، طبس، فردوس، سرایان و نهبندان نیز هر کدام یک سینما فعال است.
زمزم همچنین به اکران فیلم‌های سینمایی در سینماهای استان اشاره و اعلام کرد: در سینما فردوسی و سینما بهمن بیرجند و  سینما پارک قاین هر کدام دو فیلم و در سینماهای طبس، فردوس، نهبندان و سرایان هر کدام یک فیلم اکران می‌شود.
وی با اشاره به نبود سینما در مابقی شهرستان‌های استان، گفت: نبود زیرساخت و جمعیت کم شهرستان‌ها از جمله عوامل نبود سینما در شهرستان‌ها است.
معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی از ساخت سینما در شهرستان‌های سربیشه و زیرکوه خبر داد و عنوان کرد: طی تفاهم‌نامه‌ای که با سازمان سینمایی ایران منعقد شده مقرر گردید در این شهرستان‌ها ساخت سینما انجام شود.

 انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۹۲۵۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , فرهنگ , سینما