شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۸
با حضور مقام عالی وزارت جهاد کشاورزی

بازدید از مزرعه خارشتر در قاین صورت گرفت

با حضور وزیر جهاد کشاورزی و هیأت همراه و جمعی از مسؤولان استانی بازدید از مزرعه خارشتر در قاین انجام گرفت.
بازدید از مزرعه خارشتر در قاین صورت گرفت
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، صبح امروز وزیر جهاد کشاورزی در دومین روز سفر خود به خراسان‌جنوبی از مرزعه خارشتر در این شهرستان بازدید کرد.
تولید خارشتر از سطح 219 هکتار از اراضی کشاورزی خراسان‌جنوبی
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی در پی این بازدید در جمع خبرنگاران اظهارداشت: خارشتر یکی از گیاهان مهمی بوده که در حال حاضر 219 هکتار از اراضی کشاورزی خراسان‌جنوبی زیرکشت این محصول قرار دارد.
غلامرضا قوسی ادامه داد: از مجموع اراضی زیرکشت خارشتر در استان در پنج هکتار تولید بذر این گیاه انجام می‌گیرد.
 وی به خواص دارویی گیاه خارشتر و انواع مصارف آن اشاره کرد و یادآور شد: همچنین یکی از مزایای کاشت این گیاه با توجه به رشد زیاد آن تثبیت شن‌های روان است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه عمده گیاه خارشتر که در سطح استان تولید می‌گردد مربوط به عرصه‌های طبیعی مناطق محمدآباد پسکوه، خضری- نیمبلوک و چاهک و موسویه می‌شود.
قوسی اضافه کرد: با توجه به نیاز کم آبی این گیاه و وجود شرایط اقلیمی مناسب برای رشد آن در خراسان‌جنوبی این گیاه برای گسترش و توسعه نیازمند توجه جدی است.
گفتنی است از دیگر برنامه‌های مقام عالی وزارت جهاد کشاورزی در دومین روز از سفر به استان خراسان‌جنوبی بازدید از کارخانه تروند زعفران، افتتاح پروژه آبیاری تحت فشار شرکت سهامی زراعی اسلام‌آباد، بازدید از پروژه‌های سهامی زراعی اسلام‌آباد و خضری، بازدید از پروژه پرورش بز سانن در فردوس و بازدید از پروژه‌های آبخیزداری صندوق توسعه ملی در بشرویه است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۹۲۹۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , جهاد کشاورزی , خارشتر