شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۶

امام جمعه نهبندان: برای ماندگاری جمعیت در شهرستان تلاش شود

امام جمعه نهبندان گفت: جمعیت این منطقه در فاصله بین 2 سرشماری به واسطه خشکسالی حدود هفت هزار نفر کاهش یافته است و برای ماندگاری جمعیت باید تلاش کرد.
امام جمعه نهبندان: برای ماندگاری جمعیت در شهرستان تلاش شود
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، حجت الاسلام عباسعلی خزاعی روز جمعه در حاشیه آیین افتتاح طرح آبیاری زیرسطحی در نهبندان که با حضور وزیر جهاد کشاورزی برگزار شد افزود: با توجه به وسعت 26 هزار کیلومتر مربع شهرستان و جمعیت 55 هزار نفری آن هم اکنون در هر کیلومتر فقط 2 نفر ساکن هستند.
وی با اشاره به وضع اقتصادی مردم این شهرستان بیان کرد: مقایسه شرایط خراسان جنوبی با استان های دیگر از لحاظ صنعت و اقتصاد شرایط ویژه این استان را نشان می دهد.
امام جمعه نهبندان اتکای اقتصادی مردم این منطقه به یارانه های نقدی را یادآور شد و گفت: صف کشیدن مردم پشت خودپردازهای بانک در ساعت صفری که یارانه ها اعلام می شود نشان از این موضوع دارد.
وی با تاکید مجدد بر مرزی بودن شهرستان نهبندان، خواستار بهره مندی این شهرستان از عواید مرز شد و گفت: هزینه های زیادی بعد از سفر مقام معظم رهبری به نهبندان در بازارچه دوکوهانه این شهرستان انجام شده است اما مورد استفاده قرار نمی گیرد.
حجت الاسلام خزاعی ورود دام از این بازارچه را یک خواسته در شهرستان عنوان کرد و گفت: علیرغم مجوزهای موجود اما عملا این موضوع انجام نمی شود.
وی به مشکلات مردم در حوزه منابع طبیعی اشاره کرد و افزود: با توجه به برخی قوانین که در این مدت مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده است، انتظار می رود تدبیری برای حل این موضوع اندیشیده شود.
امام جمعه نهبندان با اشاره به برخی مشکلات شرکت سهامی زراعی شهرستان نهبندان خواستار رفع مشکلات موجود برای این شرکت شد.
وی تاکید مقام معظم رهبری بر توجه مسئولان به شهرستان نهبندان را یادآور شد و گفت: با توجه به اینکه وزیر جهاد کشاورزی از وزاری مورد قبول رهبر معظم انقلاب است، امید می رود توجه ها نیز بیشتر باشد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۹۲۹۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , جهاد کشاورزی , نهبندان