شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۲
معاون مشارکت‌ها و اشتغال اداره کل بهزیستی خراسان جنوبی:

کارفرمایان خراسان جنوبی به ازای به‌کارگیری مددجویان تسهیلات ویژه دریافت می‌کنند

معاون مشارکت‌ها و اشتغال اداره کل بهزیستی خراسان جنوبی بیمه کارفرمایی را راهی برای تشویق و ترغیب کارفرمایان جهت به کارگیری نیروی انسانی در بین جامعه هدف دانست و گفت: به ازای به کارگیری مددجویان ۲۰ میلیون تومان تسهیلات نیز به کارفرمایان داده می‌شود.
کارفرمایان خراسان جنوبی به ازای به‌کارگیری مددجویان تسهیلات ویژه دریافت می‌کنند
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، حسن رحیمی صبح امروز در نشست مدیران و معاونان اداره کل بهزیستی خراسان جنوبی اظهار داشت: بیمه سهم خویش فرما، بیمه سهم کارفرما و یارانه ارتقای کارایی معلولان شاغل در مراکز دولتی توسط این اداره کل پرداخت می‌شود.
معاون مشارکت‌ها و اشتغال اداره کل بهزیستی خراسان جنوبی افزود: این بیمه‌ها در صورت شاغل بودن به مدت 5 سال یا 60 ماه به مددجو پرداخت می‌شوند.
وی بیمه کارفرمایی را راهی برای تشویق و ترغیب کارفرمایان جهت به کارگیری نیروی انسانی از بین جامعه هدف دانست و گفت: به ازای به کارگیری مددجویان 20 میلیون تومان تسهیلات نیز به کارفرمایان داده می‌شود.
رحیمی بیان کرد: سقف استخدام 5 نفر و پرداخت تسهیلات 100 میلیون تومان است.
معاون مشارکت‌ها و اشتغال اداره کل بهزیستی خراسان جنوبی پرداخت بیمه خویش فرما را  مخصوص جامعه هدف بهزیستی (معلولان، معتادان بهبودیافته و زنان سرپرست خانوار) اعلام کرد و گفت: در صورت خود اشتغالی فرد، بیمه وی به مدت 5 سال از طرف سازمان پرداخت می‌شود.
وی پرداخت ارتقاء کارایی را نیز مختص کارفرماهایی که در مراکز غیر دولتی معلولی را به کار گرفتند دانست و گفت: تعیین میزان پرداخت بر اساس میزان شدت و تاثیر معلولیت در محدودیت کارایی معلولان برای شغل در نظر گرفته از حداقل5 سال است.
رحیمی از ابلاغ یک میلیارد و 370 میلیون ریال برای بیمه‌های خویش فرما و کارفرمایی خبر داد و بیان کرد: 133 نفر در خراسان جنوبی بیمه خویش فرما یا کارفرمایی هستند.
معاون مشارکت‌ها و اشتغال اداره کل بهزیستی خراسان جنوبی اظهار داشت: تاکنون برای این تعداد 774 میلیون و 858 هزار ریال اعتبار هزینه شده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۹۳۰۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بهزیستی , تسهیلات