شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۴
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی گفت:

26 طرح آبخیزداری در خراسان جنوبی در دست اجرا است

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی گفت: اکنون 26 طرح آبخیزداری در استان از محل منابع صندوق توسعه ملی در دست اجراست.
26 طرح آبخیزداری در خراسان جنوبی در دست اجرا است
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، علیرضا نصرآبادی شنبه شب در حاشیه بازدید وزیر جهاد کشاورزی از طرح آبخیزداری نخاب بشرویه افزود: برای این طرح ها 16 میلیارد تومان به خراسان جنوبی اختصاص داده شده است.
وی اضافه کرد: با انعقاد تفاهم نامه بین استانداری و سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری در مجموع این اعتبار به بیش از 60 میلیارد تومان رسیده است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اظهار امیدواری کرد: با توجه به اهمیت این طرح ها در استانی مانند خراسان جنوبی که با خشکسالی و مهاجرت مواجه است هر چه سریعتر این اعتبار تخصیص داده شود تا پروژه های بیشتری اجرایی شود.
وی به طرح آبخیزداری بند خاکی نخاب بشرویه به عنوان یکی از این پروژه ها اشاره کرد و گفت: برای این پروژه پنج میلیارد و 200 میلیون ریال هزینه شده است.
نصرآبادی افزود: با بهره برداری از این طرح 14 هزار نفر زیر پوشش قرار می گیرند.
وی یادآور شد: حجم آبگیری این طرح 100 هزار متر مکعب و حجم عملیات این بند 33 هزار متر مکعب در نظر گرفته شده است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی با بیان اینکه این بند خاکی دارای هشت متر ارتفاع و 195 متر طول تاج است اظهار داشت: هدف از اجرای این طرح کنترل و بهره وری از سیلاب و تغذیه منابع آبی پایین دست است.
وی عنوان کرد: این پروژه با مشارکت جوامع محلی و دستگاههای اجرایی شهرستان بشرویه تکمیل و به بهره برداری رسیده است.
نصرآبادی به پیشرفت 80 درصدی این طرح اشاره کرد و گفت: حجم عملیات بند خاکی 33 هزار متر مکعب و حجم عملیات گابیونی این پروژه 250 متر مکعب است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۹۳۰۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , جهاد کشاورزی , آبخیزداری