شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۴
مدیر گروه کشاورزی و زعفران‌کاری صنایع تبدیلی و تکمیلی تروند زعفران قاین:

زعفران قاینات به ۳۵ کشور جهان صادر می‌شود

مدیر گروه کشاورزی و زعفران کاری صنایع تبدیلی و تکمیلی یک کارخانه زعفران قاین گفت: این مجموعه با بیش از دو هزار عضو کشاورز تامین کننده ، در بیش از ۳۵ کشور جهان حضوری فعال دارد.
زعفران قاینات به ۳۵ کشور جهان صادر می‌شود
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، محسن احتشام عصر امروز در بازدید وزیر جهادکشاورزی از این کارخانه درگزارشی اظهار داشت: محصولات این واحد از شهرت جهانی در بازارهای صادراتی زعفران ایران برخورداراست و موفقیت های کسب شده در سال های اخیر گواه این مهم می باشد.
وی با بیان اینکه قرن هاست که خراسان جنوبی پیشتاز ، پیشگام و پرچم دار تولید بهترین زعفران در جهان است افزود: به همین منظور قاینات را پایتخت زعفران جهان نامگذاری کرده اند.
مدیر گروه کشاورزی و زعفران کاری صنایع تبدیلی و تکمیلی تروند زعفران قاین  با بیان اینکه به پاس حفظ این جایگاه برآن شده تا این پیش قدمی را هم چنان با جدیدترین تغییرات و تحولات بازارهای جهانی توسعه و تقدیم نسل های آینده  کنیم بیان کرد: افتخار داریم همچنان این پرچم پر افتخار را در این سرزمین کهن تولید زعفران برافراشته نگه داریم.
احتشام با اشاره اظهار داشت: پدران و مادران ما عمر پر برکت خویش را در کشت و تولید با کیفیت ترین زعفران دنیا در این منطقه سپری کرده اند و به ما آموخته اند چگونه علم را با تجربه درآمیخته و در کسب کار زعفران طرحی نو ایجاد کنیم تا پاس داشت این میراث کهن خانوادگی و ودیعه الهی را محقق سازیم.
وی افزود: در ادامه راه آنها به درخواست پیران دانا و همت جوانان توانا آستین همت بالا زده تا بکوشیم این پرچم برافراشته را هم چنان برفراز نگه داریم درسال 75  با دستان توانا، کلنگ همت برزمین  خورد و نخستین واحد اصولی تحقیقات، فرآوری بسته بندی و صادرات زعفران در خاک قائنات احداث شد.
وی با بیان اینکه دیوارها برآمدند و قامت های استوار، ستون به سقف ها زدند تا سایبانی از دانایی و توانایی فراهم شود تصریح کرد: با اتمام کار پروژه در سال 81همزمان با برگزاری نخستین جشنواره ملی زعفران، اولین مجتمع بین المللی و واحد اصولی سورت، فرآوری، بسته بندی و صادرات زعفران با نام شرکت تروند زعفران قاین درکنار مزارع زیبای زعفران راه اندازی گردید.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۹۳۱۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , جهاد کشاورزی , زعفران