شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۵۵
مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خراسان جنوبی:

باید از ظرفیت نخبگان برای برطرف کردن مشکلات خراسان جنوبی استفاده شود

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خراسان جنوبی گفت: باید نخبگان استان در حوزه‌های مختلف شناسایی شده و از ظرفیت آنها برای رفع مشکلات خراسان جنوبی استفاده شود.
باید از ظرفیت نخبگان برای برطرف کردن مشکلات خراسان جنوبی استفاده شود
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، جواد عقیلی‌پور پیش از ظهر امروز در دیدار با نخبگان و مخترعان استان خراسان جنوبی اظهار داشت: با توجه به تأثیرگذاری نخبگان در سطح جامعه و توان این افراد در رفع مشکلات جامعه، صرفاً با کمک­‌های نقدی نمی‌توان این نخبگان را جذب کرد و نخبگان نیز به این کمک‌ها گاهاً نیازی ندارند.
وی گفت: دغدغه نخبگان در کشور این است که در رفع مشکلات کشور در حوزه‌های مختلف از توان این افراد برای مسئله یابی و حل مسئله استفاده شود همان طور که در دوران دفاع مقدس فرماندهان جنگ نخبگان و افراد جوان بودند.
مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خراسان جنوبی بیان کرد: امروزه که جهاد در زمینه‌های علمی، اقتصادی و فرهنگی صورت می‌گیرد در تمامی این حوزه‌ها باید نخبگان به عنوان افسر جنگ در حوزه‌های اقتصادی و فرهنگی به کارگیری شوند.
عقیلی‌پور با بیان اینکه نخبگان دغدغه رفع مشکلات کشور را بدون هیچ گونه چشم­ داشتی دارند خاطرنشان کرد: سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری در راستای استفاده از توان نخبگان در مسئله یابی و حل مسائل از نخبگان در کارگروه‌های فناوری و کارگروه‌های نخبگان بسیج استفاده کرده است.
وی با اشاره به سخنان اخیر رهبری مبنی بر استفاده از نخبگان در دستگاه‌های اجرایی، از مسئولین خواست: بیش از پیش به نخبگان بها داده شود و با توجه به اینکه خود نخبگان نیز علاقه‌مند هستند بعضاً حتی بدون دریافت حق الزحمه به کشور خدمت کنند ضروری است تا نخبگان هر حوزه و دستگاهی شناسایی شده و برای رفع مشکلات از آنها استفاده شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۹۳۱۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بسیج , نخبگان