يکشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۰
نماینده مجلس مطرح کرد:

اختصاص 60 درصد تسهیلات اشتغال پایدار روستایی خراسان‌جنوبی در بخش کشاورزی

نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح تسهیلات اشتغال پایدار روستایی به میزان ۶۰ درصد به کشاورزی در خراسان جنوبی اختصاص داده شده است.
اختصاص 60 درصد تسهیلات اشتغال پایدار روستایی خراسان‌جنوبی در بخش کشاورزی
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، محمدرضا امیرحسنخانی امروز 20 آبان جاری در مراسم بهره‌برداری از پروژه تجهیز و نوسازی ۸۰۰ هکتار اراضی کشاورزی طبس در سفر وزیر جهاد کشاورزی، گفت: با توجه به گرما و سطح زمین‌های زراعی زیادی که به عنوان بزرگترین شهرستان کشور در اختیار داریم، می‌طلبد توجه ویژه‌ای به این شهرستان شود.
وی افزود: طرح تسهیلات اشتغال پایدار روستایی به میزان ۶۰ درصد به کشاورزی در خراسان جنوبی اختصاص داده شده است.
نماینده   مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه در بسیاری از نقاط علی رغم مصرف کم آب، تولید افزایش یافته است، بیان کرد: در روستاهای کوچک طبس همزمان محصولاتی مانند برنج و خرما و مرکبات و سبزی خوردن برداشت می‌شود.
وی ادامه داد: شهرستان طبس علاوه بر اینکه تامین کننده سبزیجات مورد نیاز خراسان جنوبی است، بخش عمده سبزیجات خراسان رضوی را تولید می‌شود.
امیرحسنخانی اظهار کرد: در اول راه هیچگونه برنامه‌ایی برای اصلاح نژاد از سمت دولت نبوده و مردم با همت و با توجه به نیاز خود اجرای اصلاح دام در منطقه انجام داده و توانسته از ۲۰۰ گرم شیردهی به ۲ کیلو گرم در هر دام برسند.
نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی یادآورشد : با توجه به همت مردم خراسان جنوبی در اجرای پروژه‌های پایلوت وزارت جهاد کشاورزی اعلام آمادگی داریم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۹۳۱۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , جهاد کشاورزی , اشتغال