يکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۲۹
رییس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی خبر داد:

آغاز طرح ملی حفظ قرآن کریم «بشارت ۱۴۵۲» در خراسان جنوبی

رییس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی با اشاره به آغاز طرح ملی حفظ قرآن کریم «بشارت ۱۴۵۲»، گفت: تمام اقشار جامعه می‌توانند در طرح بشارت ۱۴۵۲ ثبت‌نام کنند و هیچ محدودیتی وجود ندارد.
آغاز طرح ملی حفظ قرآن کریم «بشارت ۱۴۵۲» در خراسان جنوبی
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، حجت الاسلام مهدی عباسی، صبح امروز 27 آبان جاری در جمع خبرنگاران گفت: یکی از رسالت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه مباحث قرآنی است و مباحث حفظ قرآن را به صورت تخصی پیگیری می‌شود.
وی افزود: با توجه به فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر تربیت 10 میلیون حافظ قرآن در سطح کشور، طرح تربیت حافظان قرآن هر ساله برگزار می‌شود و از متقاضیان ثبت‌نام کند و پایان سال آزمون سراسری اعطای مدرک برگزار می‌شود.
رییس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف وامور خیریه خراسان جنوبی افزود: در راستای جلوگیری از جزیره‌ای کار کردن این طرح به صورت مشترک با اداره کل ارشاد انجام شده است.
عباسی تصریح کرد: امسال با توجه به اینکه این طرح با کیفیت بیشتری انجام شود، دستگاه‌های مرتبط فرهنگی ورود کردند و طرح ملی حفظ قرآن کریم (بشارت 1452) برگزار شده است.
وی با بیان اینکه طرح ملی حفظ قرآن کریم به مدت 14 سال در حال برگزاری است، ادامه داد: در این طرح تمام دستگاه‌های اجرایی به صورت واحد کار می‌کنند و طرح در سه بخش حفظ سوره ناس تا سوره زلزال، حفظ سوره طارق تا بینه و حفظ سوره نباء تا بروج انجام می‌شود.
رییس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف وامور خیریه خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: علاقمندان بعد از ثبت نام باید در فصل تابستان سوره ناس تا سوره زلزال، در فصل پاییز سوره طارق تا بینه و در فصل زمستان سوره نباء تا بروج را حفظ کنند.
عباسی با بیان اینکه تمام اقشار جامعه می‌توانند در این طرح ثبت‌نام کنند و هیچ محدودیتی وجود ندارد، اظهار کرد: علاقمندان در خراسان جنوبی می‌توانند به مراجعه به سایت www.beshaarat.ir در این طرح ملی ثبت نام کنند.
وی با بیان اینکه آزمون پایانی اعطای مدرک نیز روز 9 اسفندماه امسال به صورت کشوری برگزار می‌شود، گفت: برای حضور و شرکت اقشار مختلف مردم در این طرح تعداد 35 هزار جایزه به ارزش مبلغ 3 میلیارد تومان پیش‌بینی شده که شامل کمک هزینه خرید 10 خودروی ملی، 3 هزار و 356 کمک هزینه زیارتی، 2 هزار و 442 جایزه نقدی و 30 هزار جایزه فرهنگی است.
رییس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف وامور خیریه خراسان جنوبی افزود: از سال 91 تاکنون بیش از 27 هزار نفر در خراسان جنوبی در طرح ثبت‌نام و شرکت و قسمت‌های مختلف قرآن را حفظ کردند.
عباسی خاطرنشان کرد: سال گذشته نیز 4 هزار نفر از استان در آزمون پایانی طرح شرکت داشتند که خراسان جنوبی از نظر تعداد شرکت کنندگان، رتبه برتر کشور را داشته است.
 
انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۹۵۲۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اوقاف , قرآن