چهارشنبه ۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۲

نگاهی به زندگی نامه و سوابق استاندار جدید خراسان جنوبی

«محمدصادق معتمدیان» در نشست امروز (چهارشنبه) هیات دولت برای سکانداری استان خراسان جنوبی از هیات وزیران رای اعتماد گرفت.
نگاهی به زندگی نامه و سوابق استاندار جدید خراسان جنوبی
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، وی متولد 1349 کرمانشاه و کارشناس ارشد مدیریت از دانشگاه ارومیه است.
آخرین مسئولیت معتمدیان قبل از انتخاب به عنوان هفتمین استاندار خراسان جنوبی، مدیرکل دستگاه اجرایی در استان آذربایجان غربی بود.
استاندار جدید خراسان جنوبی همچنین عضو شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشور است.
رئیس جمهوری با اشاره به انتخاب استانداران جدید برای چهار استان مرزی آذربایجان شرقی، مازندران، خراسان جنوبی و خراسان شمالی از سوی هیات وزیران گفت: استان‌های مرزی کشور در شرایط تحریم مسئولیت و بار سنگین ویژه‌ای بر عهده دارند.
حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی امروز - چهارشنبه - در جلسه هیات دولت با تأکید بر اینکه باید در راستای گسترش تبادلات مرزی و توسعه و فعال‌تر کردن بازارچه‌های مرزی تلاش کنیم، افزود: چند روز گذشته تصمیمی برای ارایه تسهیلات در مناطق آزاد اتخاذ کردیم تا به واسطه آن در موارد مشخص شده بدون انتقال ارز، بتوانند فرآیند واردات در این مناطق را داشته باشند.
وی ادامه داد: باید در آینده برای بازارچه‌های مرزی هم تسهیلاتی در حدی که نیاز باشد، ‌قایل شویم تا بانک مرکزی هم بتواند مدیریت خود را به خوبی اعمال کند.
رییس جمهوری با بیان اینکه استان‌های مرزی باید تبدیل به تامین کننده و دپوی کالاهای مورد نیاز کشور به ویژه مواد اولیه مورد نیاز کارخانه‌ها شوند، بیان کرد: تولید به ویژه در بخش صنعت و خدمات بسیار حائز اهمیت است که گاهی نیاز به مواد، کالا و خدمات خارجی دارد و باید تسهیلات لازم در این راستا را فراهم کنیم تا به واسطه آن تولید در کشور، فعال شود.
روحانی با اشاره به انتخاب «محمدصادق معتمدیان» به عنوان استاندار خراسان جنوبی از سوی هیأت وزیران، بر ضرورت تلاش در راستای توسعه هرچه بیشتر و بهتر این استان تاکید کرد و گفت: استان خراسان جنوبی استعداد بسیار خوبی در زمینه کشت محصولات صادراتی از جمله زعفران داشته و معادن غنی دارد که می توان با استفاده از آنها در زمینه آبادانی و توسعه استان گام های خوبی برداشت.
رییس جمهوری با اشاره به هم مرز بودن این استان با کشور افغانستان و نزدیکی به پاکستان، اظهار داشت: مرزهای شرقی کشور می تواند تاثیر خوبی در صادرات و واردات داشته باشد؛ در عین حال گسترش روابط با همسایگان در توسعه مناسبات سیاسی، فرهنگی و اقتصادی، گردشگری و علمی مهم است.
محمدصادق معتمدیان هفتمین استاندار خراسان جنوبی پس از ابراهیم رضایی بابادی، سید صولت مرتضوی، قهرمان رشید، وجه‌الله خدمتگزار، سید علی‌اکبر پرویزی و محمدمهدی مروج الشریعه از زمان تاسیس این استان در سال 1383 تاکنون است.
وی چهارمین استاندار منصوب دولت تدبیر و امید در خراسان جنوبی به شمار می رود.

انتهای پیام/4
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۹۸۰۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , استاندار خراسان جنوبی , محمدصادق معتمدیان