چهارشنبه ۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۵
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان جنوبی گفت:

سه شهرستان خراسان جنوبی ناظر گاز ندارد

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان جنوبی گفت: شهرستان های نهبندان، سربیشه و درمیان در استان ناظر گاز ندارد و برای تایید سیستم گازکشی ساختمان ها نیاز به مهندس ناظر برای کنترل و نظارت است.
سه شهرستان خراسان جنوبی ناظر گاز ندارد
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا،حسین عباسی اظهارداشت: با توجه به حساسیت کار گازکشی ساختمان ها مسئولیت سنگینی بر دوش مهندسان ناظر گاز است و در سه شهرستان استان صلاحیت لازم وجود ندارد که از همان شهرستان ناظر انتخاب شود.
وی افزود: شهرستان نهبندان که اخیر عملیات گازرسانی به منازل شروع شده باید مهندس ناظر حداقل 2 تا سه مرتبه برای بازدید هر ساختمان از مرکز استان به نهبندان سفر کند که این ایاب و ذهاب هزینه های را به دوش شهروندان می گذارد.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه تمام تلاش ها بر این بوده که هزینه های ایاب و ذهاب مهندسان ناظر به حداقل کاهش یابد گفت: در مجموع هر خانوار برای نظارت علاوه بر 97 هزار تومانی که نرخ پایه است باید 50 هزار تومان بابت هزینه ایاب و ذهاب مهندس ناظر پرداخت کند که این رقم معقول است.
وی ادامه داد: البته این هزینه ها نسبت به استان های همجوار مثل سیستان و بلوچستان که 250 هزار تومان است پایین بوده و تلاش کردیم با توجه به محرومیت شهرستان هزینه ها به حداقل برسد.
عباسی گفت: تاکنون 766 پرونده گازکشی منازل در نهبندان تشکیل شده است که امیدواریم با همکاری شهروندان در خصوص رعایت مباحث ایمنی مطابق قانون روند تایید توسط ناظران سرعت گیرد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۹۸۰۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , شرکت گاز , سازمان نظام مهندسی