سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۴
نماینده مردم فردوس، سرایان، طبس و بشرویه در مجلس شورای اسلامی

درآمد پایدار شهری برای شهرداری‌های خراسان جنوبی تعریف شود

نماینده مردم فردوس، سرایان، طبس و بشرویه در مجلس شورای اسلامی گفت: باید درآمد پایدار شهری برای شهرداری های خراسان جنوبی تعریف شود.
درآمد پایدار شهری برای شهرداری‌های خراسان جنوبی تعریف شود
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از مهر، محمدرضا امیرحسنخانی دوشنبه شب در گردهمایی شهرداران استان با بیان اینکه شهرداری ها پروژه پایدار برای کسب درآمد ندارند، افزود: اغلب شهرداری های استان منتظر هستند تا دارایی پول بدهد که حقوق را پرداخت کنند.
وی تاکید کرد: باید برای هر شهرداری پروژه ای ملی تعریف شود تا از طریق آن درآمد پایدار کسب کنند.
امیرحسنخانی با اشاره به دیگر مشکلات شهرداری های استان بیان کرد: در بسیاری از کارهای عمرانی مانند احداث بیمارستان که توسط خیرین در سطح شهر انجام می شود، پول پروانه به شهرداری پرداخت نمی شود.
نماینده مردم فردوس، سرایان، طبس و بشرویه در مجلس شورای اسلامی افزود: از سویی دیگر با توجه به خشکسالی ها ساخت و سازی انجام نمی شود و شهرداری ها درآمدی از طریق صدور پروانه ساخت هم ندارند.
وی با بیان اینکه باید درآمد پایدار شهری برای شهرداری ها تعریف شود، گفت: تجمیع شدن عوارض، برخی از شهرداری ها مانند طبس را گرفتار مشکلاتی کرده است.
شهردار اسلامیه هم در این جلسه نبود وحدت رویه برای پرداخت حقوق کارکنان شهرداری ها را از مشکلات پیش رو دانست و گفت: شهرداری ها از پرداخت مالیات معاف هستند این در حالی است که متولیان امر شهرداری ها را مستاصل کرده اند.
مطلبی با اشاره به توزیع قیر یارانه ای بیان کرد: در حال حاضر شاخص توزیع قیر، جمعیت است که باید بر اساس وسعت توزیع شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۹۹۴۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , مالیات , شهرداری