سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۴
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و مدیریت توسعه شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور خبرداد:

تامین اعتبار 520 طرح اشتغالزا در راستای درآمد پایدار شهرداری‌ها

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و مدیریت توسعه شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: 520 طرح اشتغالزا در راستای درآمد پایدار شهرداری‌ها در شهرهای مختلف کشور تامین اعتبار شده که از این تعداد هشت طرح مصوب در خراسان جنوبی است.
تامین اعتبار 520 طرح اشتغالزا در راستای درآمد پایدار شهرداری‌ها
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، مجید عبداللهی، شب گذشته 12 آذر، در گردهمایی شهرداران خراسان جنوبی اظهار کرد: 1270 شهر در کشور وجود دارد که از این تعداد حدود 1170 شهر زیر 100 هزار نفر جمعیت دارند.
وی با بیان اینکه برش برنامه‌ای ما در کشور برای شهرهای زیر 100 هزار نفر جمعیت است، گفت: هشت کلان شهر در کشور وجود دارد که 36 درصد جمعیت شهری کشور در این هشت کلان شهر هستند.
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و مدیریت توسعه شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور افزود: لایحه استخدامی شهرداری‌ها برای تصویب به مجلس شورای اسلامی ارسال شده است و در تلاش هستیم آنچه که در نظام اداری استخدامی از دستمان برمی‌آید، انجام دهیم.
عبداللهی با اشاره به لایحه درآمدهای پایدار، ادامه داد: سهم سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها 3.5 درصد است که با ارسال این لایحه به مجلس شورای اسلامی درخواست افزایش سهم سازمان از 3.5 به 4 درصد داشتیم.
وی تصریح کرد: همچنین 520 طرح اشتغالزا در راستای درآمد پایدار شهرداری‌ها در شهرهای مختلف کشور تامین اعتبار شده که از این تعداد هشت طرح مصوب در خراسان جنوبی است.
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و مدیریت توسعه شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با بیان اینکه تلاش می‌کنیم برای هر شهرداری در سطح کشور طرح درآمدزا متناسب و با مزیت‌های نسبی تعریف کنیم، خاطرنشان کرد: 9 سند آسیب شناسی در مجلس شورای اسلامی تصویب شده است.
عبداللهی اظهار کرد: تلاش ما این است سبد حمایتی دولت از شهرهای زیر 50 هزار نفر جمعیت به زیر 20 هزار نفر بیاوریم که با این اقدام 48 شهر خارج می‌شوند.
وی گفت: رشد جمعیت شهری 1.4 درصد، روستاهای واقع در حریم شهرها 3.3 درصد، مراکز استان‌ها 4 درصد و کلان شهرها شش درصد است که رشد جمعیت در حاشیه شهرها یک زنگ خطر به شمار می‌رود.
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و مدیریت توسعه شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با بیان اینکه درجه 11 شهرداری خراسان جنوبی با تغییر کند، افزود: بناهای تاریخی در استان زیاد است و ارگ بهارستان از جمله این بناها است که ظرفیت تبدیل به اقامتگاه بوم گردی را دارد.
عبداللهی خاطرنشان کرد: در تبصره 18 قانون بودجه در سال 97 اعتبارات خوبی برای بافت‌های فرسوده پیش بینی شده و هفت شهر که دارای بافت فرسوده هستند نیز اعتبار می‌گیرند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۹۹۴۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اشتغال , شهرداری