جمعه ۱۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۴
دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی خراسان جنوبی:

تکیه بر تولید داخلی، راهکار کاهش بیکاری و نرخ طلاق جوانان

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی خراسان جنوبی گفت: اگر می‌خواهیم کشوری مقتدر داشته باشیم و میزان بیکاری جوانان و نرخ طلاق را نیز کاهش دهیم، باید از تولیدات داخلی خود مصرف و در نتیجه از آن حمایت کنیم.
تکیه بر تولید داخلی، راهکار کاهش بیکاری و نرخ طلاق جوانان
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان تایم، شایان ولی‌پورمطلق مسؤول سابق بسیج دانشجویی شهرستان بیرجند و دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی خراسان جنوبی، امروز در مراسم سیاسی عبادی نمازجمعه ضمن بیان این‌که در 65سال پیش در چنین روزی دانشجویان بیدار انقلاب اسلامی به علت سفر نیکسون به ایران دست به اعتراض زدند، اظهارداشت: در سال ۹۲ آرشیو امنیت ملی آمریکا اسنادی را منتشر کرد که ضمن نشان دادن نقش سازمان سیا، برخی از سیاست‌های خارجی آمریکا در کودتای ۲۸ مرداد را آشکار کرد و دانشجویان که متوجه دست داشتن آمریکا در این کودتا و سفر نیکسون به ایران شده بودند، خشمگین شده و دست به اعتراض زدند که به دنبال آن تعدادی از آن‌ها زخمی و تعدادی شهید شدند.این رویداد ، نخستین جرقه‌های شکل‌گیری جنبش  دانشجویی در کشور بود و از آن سال به بعد، ما دانشجویان هرساله روز ۱۶ آذرماه را نیز گرامی می داریم.
وی ادامه داد:کمی بیشتر که در تاریخ به جست و جو می‌پردازیم، روز ۱۳ آبان را مشاهده می‌کنیم که در این روز هم دانشجویان پیرو خط امام (ره)با تسخیر لانه جاسوسی آمریکا مسؤولیت خود را به درستی انجام دادند و این موضوع نقطه عطفی برای دانشجویان است که تحقیر و سرافکندگی آمریکا را به دنبال داشت.
ولی‌پورمطلق عنوان کرد:به علت ورود غیر قانونی ۱۰ نفر از ملوانان آمریکا به آب‌های خلیج فارس، این کشور مجبور به عذرخواهی از ایران شد و این خود نشان از استقلال ملت ایران است.
دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان افزود:جنبش دانشجویی اصیل، به شدت ضد استکبار و ضد آمریکا و لشکری مخلص برای برآورده کردن نیازهای کشور است و دانشجویان بسیجی جهادگر، برای حل مشکلات مردم آتش به اختیار در هر نقطه از کشور به کمک محرومین می‌پردازند.
وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی با وجود همه تحریم‌ها، با تکیه به توان داخلی خود دستاوردهای مهمی داشته‌است، تصریح کرد:دانشجویان هم در این دستاوردها نقش بسزایی داشته‌اند که برخی از آن‌ها عبارتند از اینکه؛ کشور ما رتبه ۹ جهان از نظر تعداد کتب انتشار یافته را از آن خود کرده و همچنین از نظر تعداد فارغ‌التحصیلان رشته‌های فنی و برخی رشته‌های دیگر، رتبه ۵ و از نظر مقالات، رتبه ۱ منطقه و ۱۶ جهان را دارد و دارای سریع‌ترین نرخ رشد علمی در جهان است به طوری که میانگین رشد آن ۱۱ برابر میانگین جهانی است و با وجود همه این دستاوردهای ارزشمند، دشمن نمی‌خواهد که ایران در سطح جهان مطرح شود و سعی دارد که با القای ناامیدی ما را از کار برکنار کند و مردم را از نظام اسلامی ناامید کند، ولی او نیز این آرزو را با خود به گور خواهدبرد.
مسؤول سابق بسیج دانشجویی شهرستان بیرجند بیان کرد:ما اکنون شاهد اعتراضات شدید مردم فرانسه هستیم که با سرکوب شدید این دولت مواجه شده است و این نشان‌دهنده افول اندیشه‌های غربی است و امان از دست کسانی که می‌خواهند با طناب پوسیده لیبرالی به داخل چاه بروند.
وی خاطر نشان کرد:امروز پایه‌های تمدن نوین اسلامی در حال شکل‌گیری است که یکی از نشانه‌های آن در منطقه، راهپیمایی میلیونی مردم در اربعین حسینی است که بسیج دانشجویی هم به نوبه خود در آن سهیم بوده‌است.
ولی پورمطلق با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور اظهارداشت:برای حل این مشکلات شعارها و همایش‌ها به تنهایی کارساز نیستند بلکه راه حل از بین بردن این مشکلات، تکیه به توان داخلی و مدیریت انقلابی و استفاده از جوانانی است که انرژی هسته‌ای را به اوج خود رسانده‌اند و نیز توجه به ظرفیت‌های کشور است به گونه‌ای که کشور ما رتبه ۴ ذخایر نفتی جهان و رتبه ۵ منابع طبیعی و نیز رتبه ۱۰ نسبت دانشجو به جمعیت را دارد.
وی در پایان افزود:اگر می‌خواهیم کشوری مقتدر داشته باشیم و میزان بیکاری جوانان و نرخ طلاق را نیز کاهش دهیم، باید از تولیدات داخلی خود مصرف و در نتیجه از آن حمایت کنیم.

انتهای پیام/4
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۰۰۰۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , روز دانشجو , نماز جمعه