جمعه ۱۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۷
امام جمعه موقت بیرجند:

دانشجویان عقبه استکبارستیزی و عدالت‌خواهی را فراموش نکنند

امام جمعه موقت بیرجند خطاب به دانشجویان انقلابی، گفت: دانشجویان عقبه استکبارستیزی و عدالت‌خواهی را فراموش نکنند.
دانشجویان عقبه استکبارستیزی و عدالت‌خواهی را فراموش نکنند
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم، حجت الاسلام و المسلمین مختاری امام جمعه موقت بیرجند، با بیان اینکه خود و شما عزیزان را به تقوای الهی سفارش می‌کنم و نیز با اشاره به خطبه ۱۶نهج البلاغه اظهارداشت:ایمان دارای ویژگی‌هایی از جمله معرفت‌پذیری عقلانی، پذیرش و تسلیم عقلی و شدت و ضعف و کم و زیاد است و در حقیقت، ایمان همانند نور دارای مراتبی است که از ضعیف‌ترین نورها شروع می‌شود و به نور خورشید خاتمه می‌یابد. ایمان یعنی معرفت و عشق و همانطور که ایمان مراتبی دارد، کفر و نفاق نیز دارای مراتبی است و همانطور که خداوند متعال در قرآن کریم فرموده است"ای کسانی‌که ایمان آورده‌اید، ایمان خود را توسعه ببخشید" ما نیز باید تلاش کنیم که ایمان خود را پیوسته تقویت کنیم.
وی ادامه داد:همه ما ایمان داریم اما باید مرتبه ایمان خود را چه از نظر کمی و چه از نظر کیفی زیاد کنیم و از نظر کیفی، ایمان ما باید از کیفیتی برخوردار باشد که طوفان‌های شهوت و شهرت و ثروت نتواند آن را ریشه‌کن کند و از نظر کمی نیز ایمان ما باید تمام حوزه‌ها و عرصه‌های زندگی مان را دربرگیرد.
حجت الاسلام و المسلمین مختاری تصریح کرد:بالاترین ایمان‌ها از آن انبیا و اولیای الهی بود که هم کمیت و کیفیت و هم عمق و وسعت داشت به گونه‌ای که پیامبر (ص) الگوی شماست و شما باید در کمیت و کیفیت ایمان خود به او اقتدا کنید.
امام جمعه موقت بیرجند ادامه داد:ایمان حضرت ابراهیم، ایمانی قوی است که آتش نمرود هم نتوانست آن را از جا بکند، ایمان حضرت موسی به گونه ای بود که لشکریان فرعون نیز نتوانستند آن را ریشه‌کن کنند، ایمان پیامبر (ص) آنقدر قوی بود که توهین‌ها و اهانت‌های قبیله قریش و محاصره‌ها نتوانست او را از پا درآورد و نیز ایمان امام حسین (ع) به گونه ای بود که حتی در میدان قتلگاه مشغول راز و نیاز و عبادت با خدا بود.
وی با بیان اینکه ایمان ما باید از نظر کمیت و وسعت به جایی برسد که نماز، عبادت ، زندگی و مرگ ما به عشق پروردگار باشد، ادامه داد:ما باید آنگونه که او می‌خواهد و راضی است زندگی کنیم و بمیریم و از خداوند متعال بخواهیم که زندگی و مرگمان را همانند پیامبر (ص) قرار دهد و به کمک او ایمان خود را زیاد کنیم و به آن وسعت ببخشیم.
حجت الاسلام مختاری افزود:امروز علاوه بر شیطان و نفس اماره و جاذبه‌های پر زرق و برق دنیا، فضای مجازی ، ماهواره‌ها و اینترنت همانند معجونی پر از شهوت و شهرت هستند که پیوسته به خورد مردم و به ویژه جوانان داده می‌شود که اگر فرد در برابر این سم‌پاشی‌ها و شبهه افکنی‌های به ظاهر علمی، ایمان قوی نداشته باشد کم می‌آورد و برای موفقیت و پیروزی در این میدان باید اقداماتی از جمله؛ تفکر و تعقل، مطالعه،پرسش و پاسخ و عمل کردن به علم را انجام دهد.
وی همچنین با اشاره به 16 آذر، روز دانشجو و تبریک این روز به دانشجویان انقلابی، گفت: دانشجویان عقبه استکبارستیزی و عدالت‌خواهی را فراموش نکنند.
امام جمعه موقت بیرجند با ابراز تأسف از اینکه برخی در داخل کشور امیدشان بر این است که با اعتقاد به غرب، اروپا و آمریکا می‌توان مشکلات را حل کرد، افزود: آمریکا رسماً از برجام خارج و آن را نقض کرد به‌طوری که فریاد همه بلند شد، اما در این بین یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با کمال گستاخی در رسانه ملی می‌گوید مقصر ایران بود که آمریکا برجام را نقض کرد.
مختاری تنها راه نجات کشور را بازگشت به آرمان‌های انقلاب اسلامی و فرهنگ اهل‌بیت(ع) دانست و عنوان کرد: مشکلات اقتصادی موجود در کشور و اوضاع به‌هم‌ریخته ارز و سکه که کمر مردم مستضعف را خم کرده به فرهنگ استکباری و نفوذی‌های داخلی دلداده فرهنگ غرب برمی‌گردد.
وی به عدم تمرکز مسؤولان به اقتصاد مقاومتی و ندیدن منافع بالقوه داخلی اشاره کرد و گفت:  فرهنگ اسلام ناب فرهنگ اسلامیت، خدمت، عدالت، جهاد، ایثار و شهادت، قناعت و توجه به حقوق محرومان است بنابراین افرادی که این آموزه‌ها را رعایت نمی‌کنند وابسته به فرهنگ استکباری هستند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۰۰۰۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , روز دانشجو , نماز جمعه