شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۸
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی:

3100 مددجوی خراسان جنوبی مشغول قالی‌بافی هستند

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی گفت: یکی از مهمترین مشاغل و صنایع دستی بین مددجویان کمیته امداد استان قالی بافی است که اکنون سه هزار و 100 نفر مشغول این کار هستند.
3100 مددجوی خراسان جنوبی مشغول قالی‌بافی هستند
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، سیدرضا حسینی اظهارداشت: 20 درصد طرح های تحت نظارت کمیته امداد استان در حوزه اشتغال با صنایع دستی مرتبط است.
وی با بیان اینکه حدود 2 هزار و 52 کارگاه قالی بافی برای فعالیت مددجویان کمیته امداد استان وجود دارد افزود: تنوع فرش های بافته شده توسط مددجویان رو به افزایش است و 80 فرش 60 سانتیمتری را از مشتری در آلمان سفارش گرفته ایم.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان جنوبی با اشاره به فعالیت مددجویان در حوزه های چرم، پارچه بافی و تراش سنگ های قیمتی گفت: آموزش صنایع دستی از مولفه های مهم اشتغالزایی در کمیته امداد است که در این راستا دوره های آموزشی بسیار مطلوبی برگزار شده است.
وی برپایی نمایشگاه های ملی و منطقه ای صنایع دستی را در بازاریابی و فروش هنر هنرمندان صنایع دستی بسیار مهم دانست و افزود: از مددجویان تحت حمایت در تامین هزینه غرفه و ایاب و ذهاب حمایت می شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۰۰۱۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کمیته امداد , اشتغال