شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۸
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای دیهوک بیان کرد:

اقداماتی برای تسهیل تردد در جاده‌ها

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای دیهوک گفت: از ابتدای امسال تاکنون اقدامات زیادی توسط این اداره برای بحث راهداری زمستانی و تسهیل در تردد صورت گرفته است تا راه را برای عبور ایمنی کاربران جاده و مسافران هموار کرده و نویدبخش آرامش جاده‌ها باشیم.
اقداماتی برای تسهیل تردد در جاده‌ها
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، احمد آخوندی اظهارکرد: عملیات راهداری زمستانی شامل؛ تنقیه پل‌ها و آبراه‌ها، اصلاح حریم راه‌ها، عملیات لکه گیری و نصب علائم اطلاعاتی، ایمنی و هشدار دهنده در تمامی محورهای استحفاظی انجام شده و همچنین اصلاح و شیب بندی رفع افتادگی شانه راه‌های آسفالتی و اصلاح افتادگی شانه‌های راه در محورهای مواصلاتی دیهوک از جمله اقدامات این اداره در حوزه راهداری زمستانی است.
وی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون اقدامات زیادی توسط این اداره برای بحث راهداری زمستانی و تسهیل در تردد صورت گرفته است، افزود: گشت‌های راهداری به اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای دیهوک با حضور مستمر در تمامی محورهای اصلی و روستایی نسبت به رفع ایرادات احتمالی برای حفظ کیفیت تردد در این محورها اقدام می‌کنند.
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای دیهوک بیان کرد: هشت اکیپ برای راهداری زمستانی راه‌های حوزه استحفاظی دیهوک در نظر گرفته شده است که در دو راهدارخانه مستقر و با تعداد 16 دستگاه ماشین آلات راهداری زمستانی خدمات لازم را ارائه می‌دهند.
آخوندی تصریح کرد: تبدیل شش آبنما به پل در محور دیهوک – راور، بهسازی ورودی دیگ رستم، روکش آسفالت به طول 40 کیلومتر در محور دیهوک – راور و بهسازی کیلومتر 180 محور دیهوک – راور به طول 10 کیلومتر از جمله پروژه‌های در حال انجام در حوزه راههای دیهوک است.
وی با بیان اینکه نجات جان انسان‌ها اهمیت فراوانی دارد، خاطرنشان کرد: نجات جان یک انسان برای قشر راهدار مهم است و این قشر تلاش می‌کند همواره راه را برای عبور ایمنی کاربران جاده و مسافران هموار کرده و نوید بخش آرامش جاده‌ها باشد.
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای دیهوک اظهار کرد: همچنین بعد از بارندگی‌های فصل بهار اقداماتی مانند لایروبی دهانه پل‌ها و بستر رودخانه‌ها و تقویت دیواره ‎ های هدایت آب و اجرای رادیه برید پل‌ها و شانه‌سازی محل‌هایی که سال گذشته تخریب شده بود، برای فصل سرما انجام شده است.
آخوندی گفت: در حال حاضر باتوجه به محدودیت‌های اعتباری و کمبود امکانات بخش راهداری، لزوم استفاده بهینه از امکانات در اختیار و تجهیز و تعمیر ماشین‌آلات راهداری و آماده نگه‌داشتن آن‌ها و همچنین اتخاذ راهکارهایی برای اجرای فرآیندها و فعالیت ‌ های راهداری با توجه به میزان اعتبار اختصاص یافته را بیش از پیش ضروری می‌سازد.
وی یادآور شد: در بخش دیهوک 112 کیلومتر طول بزرگراه‌ها، 220 کیلومتر طول راه‌های اصلی و 22 کیلومتر طول راه‌های فرعی بوده و 145 کیلومتر راه روستایی است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۰۰۲۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , حمل و نقل , راهداری