شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۸
مدرس حوزه و دانشگاه مطرح کرد

خانواده؛ مهم‌ترین هدف دشمن/ اسلام نگاه جامعه به زن را تغییر داد

مدرس حوزه و دانشگاه با بیان اینکه دشمن با ابزار و وسایل مختلف ریشه خانواده را می‌ِزند، گفت: دشمن سعی می‌کند با ترک ازدواج و رواج فحشا و منکرات جامعه اسلامی را به زمین بزنند لذا در این عرصه نقش زنان بسیار حایز اهمیت است.
خانواده؛ مهم‌ترین هدف دشمن/ اسلام نگاه جامعه به زن را تغییر داد
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حمید میرباقری صبح امروز در اجلاسیه شهدای زن خراسان‌جنوبی، با اعلام اینکه امروز جنگ دشمن در قالب جنگ نظامی، تیر و تفنگ، نیزه و شمشیر نیست، اظهار داشت: دشمن در هشت سال جنگ تحمیلی رمز موفقیت فرزندان و جوانان مملکت با دستان خالی در میدان جنگ را رصد کرد و متوجه شد تمام این رشادت‌ها از دامن پاک و شیر مادران این سرزمین بوده است.
وی با بیان اینکه هرگز کسی نمی‌تواند بگوید جنگ را مردان ما اداره و به پیروزی رساندند، بیان داشت: زنی می‌تواند میاندار جنگ و در خط مقدم با دشمن باشد که در خانواده موفق‌تر باشد زیرا هر چه زن در محوریت خانه موفق‌تر در این جنگ موفق‌تر و هر چه نسبت به ظواهر فریبنده دنیا ضعیف‌تر باشد، در این جنگ نیز شکست می‌خورد.
در زمین دشمن بازی نکنیم
مدرس حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه دشمن با ابزار و وسایل مختلف ریشه خانواده را می‌ِزند، مطرح کرد: بی‌میلی نسبت به ازدواج و فرزند‌آوری و شرط و شروط‌های ازدواج همان مواردی است که مد نظر دشمن است لذا کسانی که این بی‌میلی‌ها را دارند بدانند در زمین دشمن بازی می‌کنند.
میرباقری با اشاره به بحران جمعیت و پیری جمعیت در ایران، گفت: جامعه با وجود افراد جوان  به تحول می‌رسد چرا که در جمعیت پیر دیگر توانی برای ایده‌پردازی و اختراع نیست.
اهدافی که جامعه را زمین‌گیر می‌کند
وی با اعلام اینکه هیچ موفقیتی بالاتر از تربیت فرزند نیست و این موفقیت با کار در فلان اداره و جلوگیری از فرزندآوری و ازدواج محقق نمی‌شود، تبیین کرد: اکتفا به پشت میزنشینی زنان و تک‌فرزندی قطعا جامعه را به زمین زده و موفقیتی حاصل نمی‌شود.
مدرس حوزه و دانشگاه زن را نگهبان همسر و فرزندان دانست با اشاره به جنگ اقتصادی دشمن، گفت: اگر زنان نسبت به اقتصاد کمر همت ببندند قطعا دشمن بیچاره می‌شود.
میرباقری با اشاره به واردات سالانه چند هزار دلار لوازم آرایشی به کشور و عدم حمایت از کالای ایرانی، اعلام کرد: زنان می‌توانند فرهنگ جامعه را تغییر و دشمن را به زانو درآورند.
نقش اثرگذار زنان در شرایط فعلی
وی با اشاره به جنگ فرهنگی دشمن و نقش زنان در این عرصه، تبیین کرد: دشمن سعی می‌کند با ترک ازدواج و رواج فحشا و منکرات جامعه اسلامی را به زمین بزنند لذا در این عرصه نقش و مأموریت زنان بسیار حائز اهمیت و تأثیرگذار است.  
مدرس حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه در گذشته زن به عنوان یک کالا و ابزار مطرح بود، اظهار داشت: در روزی که سیاه و سفید متفاوت بود، پیامبر(ص) مقام زن را در بالاترین مقامات قرار داد.
تغییر نگاه مردم زمان نسبت به زن توسط پیامبر(ص)
میرباقری مهم‌ترین سیره و روش را برای زنان نگاه به سیره و روش پیامبر(ص) دانست و بیان داشت: پیامبر(ص) این مهم را نهادینه کرد که زن می‌تواند به مقام قرب الهی برسد چون معیار زن و مرد بودن نبود بلکه معیار تقوا و خدامحوری در زندگی بود.
وی با اشاره به برابری کسب دانش توسط زن و مرد از نگاه پیامبر(ص) اشاره و مطرح کرد: پیغمبر اکرم(ص) فرمودند؛ یادگیری دانش و طلب علم بر هر مرد و زن مسلمانی واجب و فریضه است لذا ایشان با این سخنان خود نگاه مردم زمان را به زن تغییر دادند.
مدرس حوزه و دانشگاه با اعلام اینکه اولین شهیدی که در راه دین اسلام و رضای خدا فدا شد سمیه مادر عمار و یاسر بود، اضافه کرد: پیامبر(ص) چنان ترازویی را بین مردم قرار داد که کسی جرأت اهانت به زن را نداشته باشد.
اقتدای زن ایرانی به سیره پیامبر(ص)
میرباقری با یادآوری اینکه زنان ایرانی با اقتدا به سیره پیامبر(ص) هشت سال جنگ تحمیلی را اداره کردند با اشاره به نقش و جایگاه زنان در طول هشت سال جنگ تحمیلی، گفت: اگر جایگاه زن در خانه و توان و نیروی زن به مرد نبود مردان هرگز نمی‌توانستند جنگ را اداره کنند.
وی با تأکید بر اینکه زن باید در خانواده تابع همسر باشد، همسری که امر به محرمات نکند، اعلام کرد: متأسفانه شنیده می‌شود برخی دختران که در خانه پدر چادری بودند به دلیل تقاضای همسر چادر را از سر برداشته‌اند.
مدرس حوزه و دانشگاه اعلام کرد: درست است که مرد بر زن ولایت دارد اما نه اینکه عفاف را از زن بگیرد و او را وادار به حرام الهی و نهی از واجب الهی کند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۰۰۲۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اجلاسیه شهدای زن خراسان‌جنوبی , خانواده