دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۱
معاون استاندار و فرماندار ویژه طبس:

کنار گذاشتن اختلافات لازمه توسعه و پیشرفت شهرستان طبس است

معاون استاندار و فرماندار ویژه طبس با اشاره به ظرفیت‌های سرمایه گذاری در طبس گفت: طبس پتانسیل‌هایی دارد که نه تنها برای منطقه بلکه برای کشور می‌تواند مفید باشد و لازمه توسعه و پیشرفت آن کنار گذاشتن اختلافات و همراهی و همدلی مردم و مسئولان است.
کنار گذاشتن اختلافات لازمه توسعه و پیشرفت شهرستان طبس است
 

به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، سیدمهدی طلائی‌مقدم در نشست فعالان بخش‌های کشاورزی، گردشگری، صنعت و معدن شهرستان طبس با سیدحسین مرعشی از فعالان اقتصادی کشور اظهار داشت: هرگاه از توسعه و پیشرفت نام می‌بریم از استان‌های همجوار ما یاد می‌شود و دلیل موفقیت این استان‌ها وفاق، همراهی و همدلی است که تمام طیف‌ها و گروه‌های سیاسی در کنار هم راه‌های پیشرفت را پیگیری می‌کنند و در طبس نیز این مسیر را در پیش گرفته‌ایم.
وی افزود: در طبس گردش مالی و بانکی، گردشگری و صنایع و معادن بسیار خوبی داریم اما به آنچه که باید رسیده باشیم نرسیده‌ایم اما خوشبختانه در چند سال اخیر با کنار گذاشتن اختلافات و همراهی کردن همه گروه‌ها در مسیر توسعه قدم گذاشته‌ایم.
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان طبس یادآور شد: لازمه توسعه و پیشرفت کنار گذاشتن اختلافات است.
طلائی‌مقدم تاکیدکرد: در بحث احداث گلخانه در مناطق ده محمد، دیهشک، فهالنج، کریت آمادگی فراهم کردن زیرساخت‌های آب، برق، گاز تا درب مجتمع گلخانه‌ای راداریم و این زیر ساخت‌ها را تأمین می‌کنیم.
وی با اشاره به ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در طبس گفت: صنایع جوار معدنی، صنایع جوار ریلی، گردشگری، توریسم، صنایع دستی، دامداری، دامپروری و کشاورزی از جمله ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در این شهرستان است که لازمه محقق شدن این مهم وفاق، عزم ملی و همراهی و همدلی تمامی مردم و مسئولان شهرستان است.
محمود امینی عضو شورای شهر و نماینده استان خراسان جنوبی در شورای عالی استان‌ها نیز در این جلسه با اشاره به ظرفیت‌های شهرستان تصریح کرد: طبس پتانسیل‌هایی دارد که نه تنها برای منطقه بلکه برای کشور می‌تواند مفید باشد.
سیدحسین مرعشی فعال اقتصادی کشور نیز در این نشست، شهرستان طبس را پیشرو و فعال دانست و گفت: توسعه را انسان‌ها رقم می‌زنند و طبس نیز منابع خوبی دارد حتی اگر منابع هم نباشد انسان‌های بزرگ و کوشا می‌توانند با خلق ایده توسعه و آبادانی منطقه را رقم بزنند.
وی افزود: اصل در توسعه و اراده انسان‌ها است و وفاق و همدلی و همراهی که در طبس وجود دارد نشان درایت شماست که  با وجود اختلاف سلیقه در نگرش سیاسی در مسائل توسعه‌ای اختلافات را کنار گذاشته‌اید.
مرعشی بیان کرد: باید فرصت‌ها را در اختیار افراد بگذاریم و در طبس امکان آب و خاک و کشاورزی وجود دارد و اشکال کار کشاورزی این است که ارزش آب را صفر در نظر می‌گیرند و این غلط است و باعث زیان‌های فراوانی شده است.
وی گفت: اعتقاد دارم در اقتصاد کشاورزی ایران قیمت پایه آب را باید یک دلار در نظر بگیریم و براین اساس محصولات باصرفه اقتصادی را کشت کنیم.
مرعشی احداث گلخانه‌های مدرن را گامی موثر در جهت افزایش تولید، اشتغالزایی و کاهش مصرف آب دانست و از مسئولان طبس خواست تا پایان سال 97 یک درصد از سطح زیرکشت را به کاشت گلخانه‌ای تبدیل کنند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۰۰۷۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اشتغالزایی , طبس