يکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۲
تحلیلگر سیاسی:

دولت همه برگ‌های برنده خود را برای مذاکره از دست داده‌است

تحلیلگر سیاسی گفت:خروج آمریکا از سوریه و عراق برگ برنده و موقعیت برتر ماست
دولت همه برگ‌های برنده خود را برای مذاکره از دست داده‌است
 
به گزارش گروه خراسان‌تایم، حامد شبانی در گفت  و گو باخبرنگار سیاسی خراسان‌تایم با اشاره به اینکه هنوز تحریم های جدیدی آغاز نگشته است اظهار داشت: با توجه به مواضع اخیر رئیس جمهور در ترکیه فعلا احتمال مذاکره با آمریکا ضعیف است چرا که آمریکا پیش شرط‌هایی را اعلام کرده‌است که باید آن‌ها را برای مذاکره را پذیرفت.
شبانی افزود:دولت همه برگ‌های برنده خود را برای مذاکره از دست داده‌است برای همین نمی‌تواند مجدد برای مذاکره اقدام کند و آمریکا هم نشان داده‌است مذاکره با او فایده ندارد.     
تحلیلگر سیاسی با اشاره به اینکه اروپا دنباله رو آمریکاست و درحال زمان خریدن هستند گفت:خروج آمریکا از سوریه و عراق برگ برنده و موقعیت برتر ماست و دستور و فرمان ترامپ نشان می‌دهد آمریکا در موقعیت خوبی نیست و سیاست‌های خارجی ایران در محور مقاومت درحال جواب دادن است مذاکره باعث شد آمریکا وقیح تر شود اما مقاومت سوریه نشان داد نفع ما در مقاومت است.
شبانی گفت:خروج آمریکا از سوریه شکست قطعی او در منطقه است و منافع خیلی‌ها مخصوصا رژیم صهیونستی تهدید می‌شود زیرا آمریکا در منطقه حضور داشت تا منافع اسرائیل را دنبال کند.
وی با اشاره به ورود ناو امریکا به خلیج فارس و رزمایش سپاه تصریح کرد: رزمایش سپاه بی نظیر است زیرا در این رزمایش سپاه تهاجمی عمل کرد درحالیکه در رزمایش های پیشین ما دفاعی عمل میکردیم.
وی ادامه داد:خروج آمریکا از سوریه و حضور ناو آمریکایی در خلیج فارس موقعیت جدیدی را درمنطقه رقم میزند و یک هشدار هم وجود دارد وآن  این است که وقتی عرصه برای آمریکا تنگ شود اقدامات وحشیانه انجام می‌دهد.
شبانی گفت:رهبری فرمودند جنگ نخواهد شد مذاکره هم نخواهیم کرد و این بعنوان سیاست خارجه ما ابلاغ شد و اعمال می‌شود.
شبانی با باین احتمال اینکه ممکن است امریکا از کشورهای اطراف مانند ترکیه و عربستان بخواهد برای حضورش در سوریه باج بگیرد گفت:مذاکره با امریکا با مواضع دولت ترامپ و مواضع دکتر روحانی امکان‌پذیر نیست عملا مذاکره سودی ندارد زیرا دولت یک برگ برنده دارد و آن موشک است و پیش شرط امریکا هم برای مذاکره همین است و مانباید این برگ برنده را بدهیم همچنین تا پیش شرط آمریکا را قبول نکنیم مذاکره مجدد صورت نمی‌گیرد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۰۲۸۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم ، بازی سازش ، مذاکره ، ترامپ ، آمریکا ، ایران