شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۲
گام بلند «معتمدیان» در توسعه خراسان‌جنوبی

استاندار در اولین سفر خارجی به افغانستان رفت/ دیدار معتمدیان با سرپرست وزارت صنعت افغانستان

محمدصادق معتمدیان عصر امروز در دیدار با سرپرست وزارت صنعت و تجارت جمهوری اسلامی افغانستان در خصوص همکاری در راستای توسعه روابط دوجانبه و افزایش سطح مبادلات تجاری به‌ویژه از مسیر خراسان‌جنوبی گفتگو کرد.
استاندار در اولین سفر خارجی به افغانستان رفت/ دیدار معتمدیان با سرپرست وزارت صنعت افغانستان
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، محمدصادق معتمدیان عصر امروز در دیدار با سرپرست وزارت صنعت و تجارت جمهوری اسلامی افغانستان در خصوص همکاری در راستای توسعه روابط دوجانبه و افزایش سطح مبادلات تجاری به‌ویژه از مسیر خراسان‌جنوبی گفتگو کرد.
وی با اشاره به ظرفیت‌های خراسان‌جنوبی در حوزه‌های تجاری، معادن غنی و ظرفیت‌های ترانزیتی و زیرساخت‌های موجود در مناطق مشترک مرزی بر لزوم بهره‌گیری از این ظرفیت‌ها تأکید نمود.
استاندار خراسان‌جنوبی از آمادگی مقامات خراسان‌جنوبی و فعالان بخش خصوصی برای فراهم نمودن بستر لازم برای توسعه تجارت فی‌مابین خبر داد و گفت: ایجاد شرکت‌های مشترک فرآوری و صادرات، واردات برخی کالاهای افغانستان به ایران و یا ترانزیت با هدف صادرات به کشورهای ثالث می‌تواند نقش مهمی در توسعه روابط دوجانبه داشته باشد.
کامله صدیقی سرپرست وزارت صنعت و تجارت جمهوری اسلامی افغانستان نیز بر خواست طرف کشور افغانستان برای توازن تجارت و توسعه آن تأکید نمود و از آمادگی طرف افغانی برای همکاری نزدیک در جهت تحقق برنامه‌های پیش‌بینی و تفاهم شده را اعلام نمود.
سید یحیی اخلاقی رئیس ترانزیت و تسهیلات تجاری وزارت صنعت و تجارت افغانستان نیز در این دیدار به مشکلات موجود از جمله مشکلاتی نظیر حمل بار مازاد توسط خودروهای باربری، ترانزیت و درخواست اعطای تسهیلات در این بخش و پذیرش اسناد مراجع افغانی از جمله گواهی‌های صادره نظیر گواهی بیمه، رانندگی و نظایر آن اشاره نمود.
در ادامه این دیدار استاندار خراسان‌جنوبی با دعوت از هیأت منتخب از وزارت صنعت و تجارت افغانستان و دیگر مراجع برای بررسی مشکلات و یافتن راه‌های رفع موانع و توسعه همکاری با استان خراسان‌جنوبی و بازدید از ظرفیت‌های مرزی، بازارچه‌ها و منطقه ویژه اقتصادی دعوت به عمل آورد.
سرپرست وزارت صنعت و تجارت جمهوری اسلامی افغانستان نیز ضمن استقبال از این دعوت دستورات لازم در خصوص طرح‌های عملیاتی برای توسعه روابط که قابلیت اجرا و عینیت کمی داشته باشد تهیه و به مرحله اجرا درآورند.
گفتنی است در این دیدار سیدسعید حسینی معاون سفیر و محمدرضا کریم زاده رایزن بازرگانی سفارت جمهوری اسلامی ایران و میرسعید سعیدی رئیس عمومی تجارت بین‌المللی وزارت صنعت و تجارت جمهوری اسلامی افغانستان نیز در این دیدار حضور داشت.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۰۵۲۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , استاندار خراسان جنوبی , معتمدیان