يکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۸
فرمانده انتظامی شهرستان طبس هشدارداد:

کلاهبرداران تلفنی در کمین طبسی‌ها

فرمانده انتظامی شهرستان طبس پيرامون کلاهبرداری تلفني به شهروندان اين شهرستان هشدار داد.
کلاهبرداران تلفنی در کمین طبسی‌ها
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، سرهنگ محمود علي پور اظهار کرد: طي چند روز گذشته تعدادي از شهروندان در شهرستان طبس علي رغم توصیه‌ها و آموزش‌های پليس، توسط کلاهبرداران تلفنی فريب خورده‌اند كه عده‌اي کلاهبردار اقدام به برداشت پول از حساب آنان کرده‌اند.
وي ادامه داد: افراد سودجو تحت عنوان مجري برنامه‌هاي راديويي و تلويزيوني با شهروندان تماس گرفته و خبر برنده شدن آنان كه كمك هزينه سفر به عتبات عاليات است را اعلام كرده و از آنان مي‌خواهند كه بلافاصله براي دريافت جايزه به دستگاه عابر بانك مراجعه كنند و زبان دستگاه عابربانك را به انگلیسی تغییر دهند.
فرمانده انتظامي شهرستان طبس بیان کرد: سودجويان از عدم تسلط و آشنایی قربانی به زبان خارجی سوء استفاده کرده و با شگرد خاصی علاوه بر تحصیل رمز اینترنتی حساب بانکی قربانی، باعث انتقال مبلغی به حسابی که کلاهبردار آن را کد معرفی می‌کند می‌شوند.
علي پور از شهروندان طبسي درخواست کرد به تماس‌ها و پیامک‌هاي برنده شدن و دريافت جايزه به هیچ عنوان توجه نکنند و هوشيار باشند برای واریز وجه به حساب عابربانک آنان نیازی به حضور شخص در کنار دستگاه خودپرداز نیست و عنوان این موضوع که در انتقال وجه با استفاده از شبکه شتاب اشکالی رخ داده، صرفاً شگردی است که کلاهبرداران از آن برای خالی‌کردن حساب و بدست آوردن رمز اینترنتی شهروندان استفاده می‌کنند.
وي با بیان اینکه رمز اول و دوم و کد CVV2 کارت بانکی افراد محرمانه است، افزود: شهروندان از ارائه اطلاعات محرمانه کارت خود به دیگران خودداری كرده و هیچ بانکی به اطلاعات محرمانه کارت بانکی(نظیر رمز اول یا دوم، كد و  تاریخ انقضای کارت) نیاز ندارد.
فرمانده انتظامي شهرستان طبس با بیان اینکه برای انتقال وجه با خودپرداز نیازی به استفاده از منوی انگلیسی نیست، یادآور شد: زبان انگلیسی برای بهره‌برداری مسافران خارجی ایجاد شده است و هنگام انتقال وجه فقط شماره 16 رقمی کارت دریافت کننده وجه کافی است و نیازی به ارائه سایر اطلاعات کارت بانکی یا مراجعه به دستگاه خودپرداز نيست.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۰۶۳۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کلاهبرداری , طبس