يکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۲

«سرایان»؛ شهرستانی که بدون فرماندار اداره می‌شود

ظاهرا در خراسان جنوبی ‌قحط‌الرجال شده چون ‌سرایان از هشت ماه پیش ‌فرماندار ندارد و این موضوع صدای مردم را نیز درآمده و باید دید پایتخت‌نشینان تا کی فرماندار جدید را معرفی کرده و به این موضوع پایان می‌دهند.
«سرایان»؛ شهرستانی که بدون فرماندار اداره می‌شود
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، سرایان یکی از شهرستان‌های استان خراسان جنوبی است که دارای ظرفیت‌های خوبی در بخش مختلف مختلف گردشکری، معادن، کشاورزی و دامداری است ظرفیت‌های عظیمی که اگر پیگیری و معرفی شود می‌تواند زمینه اشتغال زیادی را فراهم کرده جمعیت زیادی از گردشگران را جذب کند.
اما با وجود داشتن ظرفیت، جاذبه‌های بکر و خدادادی مردم در زمینه کشاورزی، دامداری و بسیاری از بخش‌های دیگر مشکلاتی دارند که انگار این مشکلات برای آقایان پایتخت نشین مهم نبوده چون اگر اندکی دغدغه مردم را داشتندنمی‌گذاشتند 8 ماه سرایان بدون فرماندار بماند.
آری هشت ماهی است که روزهای بدون فرماندار در سرایان سپری می‌شود و انگار پایتخت نشینان در خواب زمستانی فرو رفته‌اند و هر روز تعلل در این قضیه سبب عقب ماندگی بیشتر سرایان می‌شود.
نماینده مردم شهرستان‌های فردوس طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تا کنون چند گزینه برای فرمانداری سرایان معرفی شده اما بنا به دلایلی نتیجه نرسیده است.
امیرحسنخانی با بیان اینکه به زودی فرماندار جدید معرفی می‌شود گفت: در حال حاضر فرماندار به وزارت کشور معرفی شده و استاندار هم در تلاش است تا پیگیری‌های لازم را انجام دهد تا حکم فرماندار صادر شود.
استاندار خراسان جنوبی هم در این باره به خبرنگار تسنیم گفت: پست‌های مدیریتی که در استان بلاتصدی است از قبیل استانداری، فرمانداری و بخشداری‌ها شناسایی شده و کمیته‌ای به نام انتصابات استاندار تشکیل شده است.
معتمدیان با بیان اینکه کمیته انتصابات چند بار در استان تشکیل جلسه داده است افزود: شاخصه‌های توانمندی، سوابق، تجربه افراد برای ما ملاک است و باید هرچه سریعتر سرنوشت پست‌های خالی مشخص شود تا خدمت رسانی‌ها سرعت گیرد.
اما به راستی سپری شدن هشت ماه زمان کمی نیست برای شهرستانی که باید برای توسعه و پیشرفت آن تلاشی مضاعف باشد  پس چرا باید انتخاب یک فرد به عنوان فرماندار هشت ماه زمان ببرد و در این بین تنها مردم هستند که خلل در کارهایشان می‌افتد.
حال باید به انتظار نشست که تا کی فرماندار جدید معرفی می‌شود.
شهرستان زیرکوه نیز هشت ماه است که فرماندار ندارد و فرماندار قاین علاوه بر این شهرستان به عنوان سرپرست فرمانداری زیرکوه نیز امور اجرایی شهرستان را در دست دارد و به مردم خدمت می‌کند و آیا به راستی می‌توان همزمان در دو مکان مختلف دغدغه و مشکلات امور اجرایی دو شهرستان مجزا را به طور همزمان انجام داد؟

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۰۶۴۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , سرایان , فرمانداری