يکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۸
رزمنده دفاع مقدس:

کربلای ۵ مانند کربلای ۴ یک عملیات اصلی بود/ تکرار تجربه مقاومت؛ رمز پیروزی بر دشمن

رزمنده دفاع مقدس با بیان اینکه عملیات کربلای ۵ مانند کربلای ۴ یک عملیات اصلی بود و برای فتح بصره انجام شد، گفت: قبل از این عملیات در لشکر ویژه شهدا به‌عنوان فرمانده گردان امام علی(ع) بودم.
کربلای ۵ مانند کربلای ۴ یک عملیات اصلی بود/ تکرار تجربه مقاومت؛ رمز پیروزی بر دشمن
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از فارس، حسین محمودآبادی اظهار داشت: با شروع جنگ تحمیلی در اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۶۰ به‌عنوان بسیجی به جبهه رفتم و تا پایان جنگ به‌عنوان نیروی پیاده، نیروی پدافندی و نیروی خط‌شکن در مناطق مختلف حضور داشتم.
وی با اشاره به حضور خود در لشکر ۵ نصر و لشکر ویژه شهدا، گفت: دچار اصابت گلوله، ترکش، موج انفجار و شیمیایی شدم و جانبازی 35 درصد از آن دوران برایم به یادگار مانده است.
این رزمنده دفاع مقدس با اشاره به شرکت عملیات کربلای ۵، تصریح کرد: در سال ۶۵ در منطقه شلمچه در این عملیات تا پنج کیلومتری بصره پیشروی داشتیم.
محمودآبادی با بیان اینکه عملیات کربلای ۵ مانند کربلای ۴ یک عملیات اصلی بود و برای فتح بصره انجام شد، تبیین کرد: قبل از این عملیات در لشکر ویژه شهدا به‌عنوان فرمانده گردان امام علی(ع) بودم.
وی ادامه داد: طی این عملیات و طبق دستور فرمانده لشکر دو گردان سازماندهی شد و مقرر شد که یک گردان در آن زمان در منطقه باقی بماند و نتیجه‌این شد که پس از تحویل گردان و نیروهای آموزش‌دیده با تعدادی از نیروها به بیرجند بازگشتیم اما حدود ۳ الی ۴ روز پس از شروع عملیات اعزام به منطقه شدیم و ابتدا به اهواز و سپس به دژ خرمشهر و شلمچه رفتیم.
این رزمنده دفاع مقدس عنوان داشت: علیرغم عملیات سنگین و تجهیزات زیاد دشمن، رزمندگان با تمام انرژی در زیر آتش مقاومت کردند و پیشروی خوبی داشتند و تا روز آخر خط را حفظ کردند.
محمودآبادی یادآور شد: در این عملیات در منطقه‌ای با تعدادی از همرزمانم برای حدود 4 ساعت زنده‌به‌گور شدیم و در نهایت توانستیم راهی است را باز کنیم و نجات پیدا کردیم.
وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری می‌فرمایند که شلمچه قطعه‌ای از بهشت است، افزود: رزمندگان سازندگان این قطعه هستند و با رشادت خود این عظمت و شکوه را به این منطقه دادند.
 رزمنده دفاع مقدس عنوان داشت: عملیات کربلای پنج سرنوشت جنگ را عوض کرد و ضربه سنگینی به ارتش عراق وارد کرد.
محمودآبادی بیان کرد: نزدیک به ۳۰۰ هزار شهید در دوران دفاع مقدس تقدیم نظام شده و شهدا و رزمندگان با معامله با خدا کاری کردند که ایران اکنون در جهان یک کشور با اقتدار و قدرتمند باشد.
وی با اشاره به نقش جوانان در دوران دفاع مقدس، خاطرنشان کرد: شرایط آن زمان هم مانند اکنون و با مشکلات بود اما جوانان با اراده پولادین در برابر دشمن ایستادند و خوشبختانه جوانان این زمان نیز مانند جوانان دوران دفاع مقدس رشید و مؤمن هستند.
رزمنده دوران دفاع مقدس بیان کرد: دشمنان اسلام، قرآن و نظام و آن‌هایی که چشم دیدن رزمندگان اسلام و مقاومت را ندارند همیشه از هر فرصتی بهره‌برداری می‌کنند و به دنبال موج‌سواری بر مشکلات مردم هستند و مردم باید به این مسائل توجه کنند.
محمودآبادی بر ضرورت مقاومت در برابر دشمنان تأکید کرد و تصریح کرد: هیچگاه سازش در برابر دشمن مفهومی ندارد و نباید وقت و نیروی خود را با وجود تاریخ و تجربیات درخشانی که داریم صرف مسائلی کنیم که می‌دانیم نتیجه‌ای ندارد و مانع پیشرفت جامعه است.
وی عنوان داست: تجربه باید پله ترقی باشد و اکنون در شرایط کنونی که برای حل مشکلات مردم باید حرکت‌های ارزشمند را دنبال کنیم.
رزمنده دفاع مقدس تصریح کرد: مسؤولین و مردم باید بصیرت داشته باشند و بدانند که تکرار تجربه مقاومت در هشت سال دفاع مقدس تنها رمز پیروزی نهایی در برابر دشمن است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۰۶۴۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , دفاع مقدس , عملیات کربلای 4