يکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۳
به همت معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی خراسان‌جنوبی خبرداد:

ارسال ۴۰۰ اثر به دبیرخانه جشنواره منطقه‌ای ابن حسام خراسان جنوبی

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی گفت: ۴۰۰ اثر از سراسر کشور به دبیرخانه جشنواره منطقه‌ای ابن حسام در سال جاری ارسال شده است.
ارسال ۴۰۰ اثر به دبیرخانه جشنواره منطقه‌ای ابن حسام خراسان جنوبی
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، حمید مرادی، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی اظهار کرد: با توجه به اتمام مهلت ارسال آثار شعری و مقاله به دبیرخانه جشنواره منطقه‌ای شعر ابن حسام و دریافت ۴۰۰ اثر شعری و مقاله مراحل داوری آغاز شده است.
وی گفت: برگزاری این گونه جشنواره‌ها می‌تواند گام موثری در معرفی شخصیت شاعرانی مانند ابن حسام در کشور باشد چرا که ابن حسام یگانه و بی نظیر در روزگار خود بوده و اولین سراینده شعر آیینی در کشور است.
معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی با بیان اینکه خاوران نامه ابن حسام نمونه‌ای از آثار برجسته این شاعر است که رشادت‌های امام علی(ع) را به تصویر کشانده است، افزود: هدف از برگزاری این جشنواره، معرفی شخصیت ابن حسام به عنوان یک چهره ملی و بین المللی است.
مرادی از دیگر اهداف این جشنواره را ایجاد تعامل بین شاعران، استعدادیابی و گفتمان سازی و پرورش استعدادهای ادبی و برجسته کردن شخصیت ابن حسام به عنوان اولین سراینده اشعار آیینی عنوان کرد.
وی اظهار کرد: در جشنواره منطقه‌ای ابن حسام امسال تلاش شده بر کیفیت آثار افزوده و از کمیت آن کاسته شود و بخش مقاله در جشنواره امسال لحاظ شده که تاکنون آثاری در این زمینه دریافت شده است.
معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی بیان کرد: اشعار رسیده به دبیرخانه از سراسر کشور است و منحصر به منطقه شرق کشور نیست و اشعار دریافتی در بخش جنبی نسبت به سال گذشته از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است.
مرادی یادآور شد: مراسم افتتاحیه و اختتامیه جشنواره همزمان با سالروز ولادت حضرت زهرا(س) در ششم اسفندماه جاری در شهرهای خوسف و بیرجند برگزار می‌شود و از برگزیدگان جشنواره نیز تقدیر خواهد شد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۰۶۴۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , جشنواره , جشنواره منطقه‌ای شعر ابن حسام