سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۴
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت:

798 واحد مسکن مهر در خراسان جنوبی آماده افتتاح است

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: در مجموع از 31 هزار و 248 واحد مسکن مهر در استان تاکنون 30 هزار و 139 واحد افتتاح شده است و 798 واحد بهمن ماه امسال به بهره برداری می رسد.
798 واحد مسکن مهر در خراسان جنوبی آماده افتتاح است
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، مهدی جعفری شامگاه دوشنبه در نشست شورای مسکن استان خراسان جنوبی که به ریاست استاندار و با حضور مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن برگزار شد افزود: ساخت 22 هزار و 830 واحد مسکن مهر در شهرهای بالای 25 هزار نفر تعهد استان بوده که 21 هزار و 816 واحد ساخته شده و 969 واحد باقی مانده است.
وی گفت: از این تعداد 798 واحد آماده افتتاح است و 43 واحد دیگر نیز در صورتی که مشکلات رفع شود، تا خرداد 98 افتتاح خواهد شد.
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی یادآور شد: در شهرهای زیر 25 هزار نفر نیز هشت هزار و 418 واحد ساخته شده که هشت هزار و 288 واحد افتتاح شده و 130 واحد باقی مانده است.
وی تصریح کرد: تاکنون 98 درصد مسکن مهر استان فروش اقساطی شده و 656 واحد باقی مانده که 440 واحد باید فروش اقساطی شود و مابقی واحدها قابل فروش اقساطی نیست.
جعفری گفت: از محل مصوبه شورای مسکن که حدود 2 هفته قبل با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی برگزار شد، 400 میلیون تومان برای کمک به آماده سازی مهرشهر به شهرداری بیرجند و 400 میلیون تومان برای مطالبات تعاونی ارتش از دولت به زودی واریز می شود.
وی با اشاره به آخرین وضعیت پروژه مسکن مهر 04 ارتش گفت: قیر پاشی معابر صورت گرفت و از فردا آسفالت را آغاز خواهیم کرد که امیدواریم اواخر بهمن یا اوایل اسفند با حضور وزیر راه و شهرسازی افتتاح شود.
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان ‌جنوبی ساخت مسجد، کلانتری، مدرسه و درمانگاه را از مهمترین نیازها در خدمات روبنایی سایت‌های مسکن مهر استان عنوان کرد و افزود: برای مجموع این خدمات حدود 84 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
وی تعیین تکلیف اراضی مورد نیاز صنوف آلاینده و شهرک IT بیرجند، کمک به ایجاد فضای سبز در مهرشهر و پارک خطی توسط شهرداری، کمک به آماده سازی سایت های مسکن مهر استان، واگذاری 10 درصد سهم شهرداری و درخواست تخصیص یارانه برای اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب سایت مسکن مهر 46 و 64 هکتاری در مهرشهر بیرجند را از دیگر درخواست هایی برشمرد که نیاز به مصوبه شورای مسکن دارد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۰۷۲۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , مسکن مهر , شهرداری