چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۹
مدیر جهاد کشاورزی درمیان گفت:

سه میلیون و 606 هزار قطعه جوجه ریزی در درمیان انجام شد

مدیر جهاد کشاورزی درمیان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون سه میلیون و 606 هزار قطعه جوجه ریزی در واحدهای مرغداری این شهرستان انجام شده است.
سه میلیون و 606 هزار قطعه جوجه ریزی در درمیان انجام شد
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، وحید ضیائیان احمدی افزود: در این مدت هشت هزار و 295 تن گوشت مرغ در مرغداری های درمیان تولید شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است.
وی بیان کرد: 185 واحد پرورش مرغ گوشتی دارای پروانه بهره‌برداری در درمیان فعال است که پیش بینی می شود امسال بیش از 9 هزار و 500 تن گوشت مرغ در این شهرستان تولید شود.
مدیر جهاد کشاورزی درمیان گفت: این شهرستان دومین تولید کننده گوشت سفید در خراسان جنوبی است و در زمینه تولید گوشت مرغ یکهزار و 300 نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم فعالیت دارند.
وی اضافه کرد: گوشت تولیدی علاوه بر تامین نیاز شهرستان به استان های خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان و کرمان نیز صادر می شود.
ضیائیان احمدی همچنین از افتتاح 10 طرح عمرانی و اشتغال جهاد کشاورزی با اعتبار 27 میلیارد و 805 میلیون ریال در دهه فجر امسال خبر داد و گفت: احیا و مرمت قنوات، احداث استخر ذخیره آب کشاورزی، اجرای خط انتقال آب، سامانه نوین آبیاری، واحدهای پرورش شتر، بره پرواری، شترمرغ گوشتی و مرغ تخمگذار از جمله این طرح ها است.
وی افزود: با بهره برداری از این طرح ها برای 49 نفر در شهرستان درمیان اشتغال پایدار ایجاد می شود و 2 هزار و 183 خانوار از مزایای آنها برخوردار می شوند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۰۷۳۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , جهاد کشاورزی , مرغداری