دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۰
یک بام و دو هوای مسؤولان

فرماندار سربیشه: ۳۵ تیوست در کلاس‌ها استفاده می‌شود/ بیکی: هیچ تیوستی نداریم!

در حالی فرماندار سربیشه از وجود تیوست در برخی از مدارس این شهرستان خبر می‌دهد که مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز استان از عدم وجود هیچ تیوستی در مدارس خراسان‌جنوبی خبر می‌دهد.
فرماندار سربیشه: ۳۵ تیوست در کلاس‌ها استفاده می‌شود/ بیکی: هیچ تیوستی نداریم!
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، محمدجواد فلاحی در راستای آخرین وضعیت مدارس در زمینه استفاده از وسایل گرمایشی اظهار داشت: 35 کلاس داریم که با تیوست کلاس‌ها را گرم می‌کنند اما این سیستم گرمایشی غیراستاندارد نیست
فلاحی با بیان این‌که گزارش غیرواقعی را هیچ‌گاه نمی‌پسندم، افزود: در بحث ایمنی مدارس به خصوص در برابر زلزله نقاط امن را بررسی کرده و مسؤولین را مکلف کردیم که ایمنی‌سازی مدارس بدون تعارف انجام شود.
وی عنوان داشت: شبی که استاندار در تماس تلفنی دستور بررسی وضعیت وسایل گرمایشی مدارس این شهرستان را داد، بنده با صراحت به استاندار گفتم در سربیشه هیچ مدرسه‌ای از وسایل گرمایشی غیراستاندارد استفاده نمی‌کند و فقط حدود 35 مدرسه از چراغ تیوست که ناایمن نیست استفاده می‌کنند.
این در حالی است که محمدرضا بیکی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از عدم وجود تیوست در مدارس استان خبر داد و اظهار داشت: من با جرأت اعلام می‌کنم در هیچ یک از کلاس‌های درس ما در خراسان‌جنوبی تیوست برای گرمایش استفاده نمی‌شود.
وی در پاسخ به صحبت فرماندار سربیشه مبنی بر استفاده از تیوست در تعدادی از مدارس سربیشه عنوان داشت: به‌احتمال زیاد آقای فرماندار منظورشان بخاری‌های تابشی گرمایشی بوده وگرنه ما در هیچ کجای استان تیوست نداریم.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان خراسان‌جنوبی تصریح کرد: در مدارس ما یا سیستم گرمایشی مرکزی، سیستم بخاری کاربراتوری و یا تابشی استفاده می‌شود.
حال سؤال اینجاست با این موارد باید حرف کدام یک از این دو مسؤول را باور کرد، آیا تیوست استاندارد نیست؟ اگر تیوست غیر استاندارد است در صورت وقوع حادثه‌ی مشابه حادثه اخیر در زاهدان در مدارس سربیشه، کدام یک از این مسؤولین جوابگو خواهد بود؟

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۰۸۹۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , آموزش‌ و پرورش , سربیشه