پنجشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۰
معاون دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی کشور:

طرح‌های دانش بنیان تا سقف ۵۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت می‌کنند

معاون دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی کشور در جشن فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی خراسان جنوبی گفت:۸۰۰ رشته تحصیلی در مراکز علمی کاربردی کشور وجود دارد و دولت به طرح‌های دانش بنیان تا سقف ۵۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌کند.
طرح‌های دانش بنیان تا سقف ۵۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت می‌کنند
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، سیداحمدرضا پیش‌بین در مراسم جشن فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی خراسان جنوبی اظهار داشت: هم اکنون 300 هزار دانشجو در 550 مرکز دانشگاه علمی کاربردی کشور در 800 رشته مشغول به تحصیل هستند.
معاون دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی کشور خطاب به دانشجویان فارغ التحصیل گفت: اکنون شما به جمع یک میلیون و  700 هزار نفری فارغ التحصیلان  جامعه علمی کاربردی پیوسته‌اید که  70درصد این دانش آموختگان جذب بازار کار شدند.
طرح‌های دانش بنیان تا سقف 50 میلیون تومان تسهیلات دریافت می‌کنند
وی ادامه داد: تلاش می‌کنیم با دانشگاه علمی و کاربردی بیرجند ارتباط نزدیک داشته باشیم  و توصیه می‌کنم در لیست دانش‌آموختگی که در سامانه دانشگاه وجود دارد ثبت نام کنید تا  لیست استان شما را هم داشته باشیم. 
پیش‌بین با اشاره به اینکه همکاری و مساعدت شما در کنار دانشگاه  موجب همراهی ما با شما می‌شود افزود: چنانچه ایده نو داشتید به ما معرفی کنید چون طرح‌های دانش بنیان تا سقف 50 میلیون تومان از طریق معاونت ریاست جمهوری حمایت می‌شود.
وی ادامه داد: معتقدیم رشته‌های علمی کاربردی باید براساس نیاز استان  و بازار کار شکل بگیرد و دانشجوی ما در حین تحصیل آینده را مشخص کرده باشد.
معاون دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی تاکید کرد: به دنبال بسترهای لازم هستیم تا رشته‌های دانشگاه بر اساس نیاز هر منطقه شکل بگیرد و دانشجو وارد بازار کار شود. 
رشته‌های تحصیلی مرکز علمی کاربردی خراسان جنوبی متناسب با نیاز اشتغال منطقه است
وی با اشاره به دوری مراکز علمی و کاربردی عنوان کرد: این مشکل باعث شده ارتباط کمتری داشته باشیم که امیدواریم بتوانیم راه حلی برای آن  پیدا کنیم. 
پیش‌بین یادآور شد:  در مراکز  خراسان جنوبی رشته‌های خوبی وجود دارد که با رصد اشتغال در منطقه همخوانی دارد. 
معاون دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی با اشاره به افتتاح مرکز علمی کاربردی در منطقه ویژه اقتصادی افزود: امیدواریم این مرکز جدید در سطح بین المللی مطرح شود.
وی تاکید کرد: در بسیاری از کشورها از مدرک دانش آموختگان علمی و کاربردی استقبال می‌شود و به آن ارزش و بها می‌دهند. 
فعالیت 15 مرکز آموزشی علمی کاربردی در استان
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان جنوبی نیز در این مراسم با تشکر از دانشجویان برتر دانشگاه افزود: به فکر آینده و تلاش برای موفقیت‌های بعدی باشید چرا که شما آینده سازان این کشور هستید. 
ابوالفضل فورگی‌نژاد با اشاره به اینکه 15 مرکز علمی کاربردی در استان فعالیت دارند افزود: 2 هزار و 200 دانشجوی دختر و پسر در 86 رشته کاردانی و کارشناسی مشغول تحصیل هستند.
در این مراسم از 4 خانواده شهید دانشجوی این دانشگاه قدردانی شد همچنین از 100 دانشجوی فارغ التحصیل و برتر ورودی سال 94 این دانشگاه تجلیل شد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۱۱۴۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , تسهیلات , دانشگاه علمی کاربردی