دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۲
از ابتدای امسال تاکنون صورت گرفت

کشف ۳۷ تن مواد مخدر در خراسان‌جنوبی/ جرائم مالی در صدر جرائم فضای مجازی

فرمانده انتظامی خراسان‌جنوبی از کشف 37 تن انواع مواد مخدر از ابتدای امسال تا امروز در استان خبر داد و گفت: کشف مواد مخدر در استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 14 درصد کاهش یافته است.
کشف ۳۷ تن مواد مخدر در خراسان‌جنوبی/ جرائم مالی در صدر جرائم فضای مجازی
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، سردار مجید شجاع ظهر امروز در نشست خبری، به تشریح اقدامات انجام شده از ابتدای امسال تاکنون پرداخت و اظهار داشت: در حوزه فوریت‌های پلیسی بیش از 400 هزار تماس انجام شده که از این تعداد 70 درصد توسط اپراتورها پاسخگویی و تبدیل به عملیات انتظامی شده و 20 درصد دیگر در حوزه مشورتی و استعلام بوده است.
وی با اعلام اینکه تماس‌های انجام شده با حوزه فوریت‌های پلیسی در مجموع 26 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته، اضافه کرد: این تماس‌ها در حوزه عملیاتی 13 درصد و راهنمایی و ارشاد 44 درصد افزایش داشته است.
کشف 37 تن انواع مواد مخدر در استان
فرمانده انتظامی خراسان‌جنوبی از کشف 37 تن انواع مواد مخدر از ابتدای امسال تا امروز در استان خبر داد و تبیین کرد: کشف مواد مخدر در استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 14 درصد کاهش یافته است.
شجاع اعلام کرد: در حوزه قاچاق سوخت اقدامات خوبی در استان انجام و بالغ بر یک میلیون و 213 هزار لیتر قاچاق کشف شده که متأسفانه نسبت به مدت مشابه سال گذشته 700 درصد افزایش داشته است.
وی از اعزام 14 هزار زندانی جهت تحمل کیفر خواست به استان‌های دیگر خبر داد و با اعلام اینکه در حوزه جرائم خشن 5 مورد قتل در استان انجام شده، اضافه کرد: هر 5 فقره قتل کشف و تحویل مراجع قضایی شده است.
افزایش 35 درصدی سرقت‌ها
فرمانده انتظامی خراسان‌جنوبی از افزایش 32 درصدی خودروهای سرقتی و افزایش 6 درصدی سرقت موتورسیکلت نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و افزود: در مجموع انواع سرقت‌ها 35 درصد افزایش و 71 درصد پرونده‌های سرقت نیز مورد کشف قرار گرفتند.
شجاع با اشاره به اینکه 73 درصد سرقت‌های کشف شده مربوط به سرقت‌های خرد و 17 درصد مربوط به سرقت‌های مهم بوده، اضافه کرد: در حوزه قاچاق کالا نیز بیش از 4 هزار نفر دستگیر شدند.
وی از ثبت 760 هزار تخلف رانندگی از ابتدای امسال تاکنون خبر داد و گفت: همچنین دو هزار و 800 خودروی متخلف توقیف شد که از این تعداد 800 خودرو بالای یک میلیون تومان خلافی داشتند.
کاهش 5 درصدی متوفیان جاده‌ای
فرمانده انتظامی خراسان‌جنوبی از افزایش 44 درصدی تصادفات نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و توضیح داد: طی این مدت 232 نفر در جاده‌های برون شهری و درون شهری استان جان خود را از دست داده‌اند به طوری که در این حوزه شاهد کاهش 5 درصدی متوفیان بوده‌ایم.   
شجاع از صدور 25 هزار و 973 فقره گواهینامه موتورسیکلت و غیره، شماره‌گذاری و نقل و انتقال بیش از 30 هزار خودرو، صدور 32 هزار و 655 فقره گذرنامه از ابتدای امسال تاکنون خبر داد و افزود: طی این مدت 299 مغازه و واحد صنفی متخلف در بحث گرانفروشی پلمپ شدند.
وی با اشاره به مصادره بیش از یک هزار دستگاه خودرو و 99 دستگاه موتورسیکلت خبر داد و یادآور شد: همچنین بیش از یک هزار گشت نامحسوس به کارگیری و انگشت‌نگاری از 16 هزار متقاضی سوء پیشنه انجام شده است.
جرائم مالی در صدر جرائم فضای مجازی
فرمانده انتظامی خراسان‌جنوبی از افزایش 97 درصدی جرائم پرونده‌های فضای مجازی و افزایش 142 درصدی پرونده‌های کشف شده خبر داد و گفت: بیش از 80 درصد پرونده‌های تشکیل شده مربوط به حوزه جرائم مالی بوده است.
شجاع با اعلام اینکه برداشت اینترنتی غیرمجاز از حساب‌های بانکی به‌عنوان اولین جرم مطرح است که 50 درصد مجموع جرایم استان را به خود اختصاص داده، اضافه کرد: کلاهبرداری‌های رایانه‌ای، انتشار فیلم خصوصی در بستر فضای مجازی، مزاحمت اینترنتی و ممانعت غیر مجاز از دسترسی اشخاص به سامانه‌های اینترنتی پنج جرم اول خراسان‌جنوبی در فضای مجازی است.
وی با اشاره به عملکرد مراکز مشاوره فرماندهی انتظامی استان، عنوان داشت: در مجموع 5 هزار و 193 نفر از خدمات مراکز مشاوره بهره‌مند شدند که از این تعداد دو هزار و 577 نفر از خدمات مرکز مشاوره آرامش و دو هزار و 616 نفر از خدمات واحدهای مشاوره و مددکاری کلانتری‌ها بهره‌مند شدند.
افزایش 38 درصدی پرونده‌های رد رشوه
فرمانده انتظامی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه تماس‌های برقرار شده با سامانه 197 نسبت به مدت مشابه سال گذشته 7 درصد افزایش داشته، اعلام کرد: همچنین در حوزه صحت عملکرد کارکنان تعداد پرونده‌های رد رشوه نسبت به سال گذشته 38 درصد افزایش داشته است.
شجاع با اشاره به تمهیدات پلیس برای چهارشنبه آخر سال، بیان داشت: ضمن اینکه مردم را در چهارشنبه آخر سال همراهی می‌کنیم اما از مردم تقاضامندیم به توصیه‌های ایمنی پلیس توجه و آن‌ها را جدی بگیرند.
وی ابراز داشت: همچنین با آن دسته از متخلفانی که قصد هنجارشکنی دارند برخورد و خودروهای هنجارشکن نیز متوقف و در تعطیلات نوروزی در پارکینگ به سر خواهند برد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۱۴۷۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , فضای مجازی , مواد مخدر