شنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۰
مدیرکل ارزیابی عملکرد آموزش و پرورش:

تنبیه‌ بدنی دانش‌آموزان خط قرمز آموزش‌ و پرورش است/ رسیدگی به شکایات؛ حداکثر تا یک هفته

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش، تنبیه بدنی دانش‌آموزان را جزء خطوط قرمز این سازمان برشمرد و زمان حداکثری برای رسیدگی به شکایات در سامانه‌های پاسخ‌گویی مدارس را حداکثر یک هفته عنوان کرد.
تنبیه‌ بدنی دانش‌آموزان خط قرمز آموزش‌ و پرورش است/ رسیدگی به شکایات؛ حداکثر تا یک هفته
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از فارس، علیرضا کمرئی مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات  وزارت آموزش و پرورش،‌ در واکنش به خواسته مخاطبان این خبرگزاری در سامانه «فارس من» مبنی بر اینکه «نگذارید حق فرزند من پایمال شود»، اظهار کرد: از جمله مهم‌ترین خطوط قرمزی که در آموزش و پرورش وجود دارد، برخورد با تنبیه‌های‌بدنی دانش‌آموزان است.
وی افزود:‌ اکنون تنبیه‌ها در مدارس نسبت به گذشته کمتر شده و دبیران عمدتاً رعایت می‌کنند ولی همچنان در برخی موارد در گوشه و کنار کشور متأسفانه شاهد موارد تنبیه‌بدنی دانش‌آموزان هستیم.
کمرئی گفت:‌هر زمانی که گزارش تنبیه‌بدنی به ما منعکس می‌شود، در اسرع وقت پیگیری خواهد شد؛ همچنین در صورتی که موردی در سامانه‌های پاسخگویی مدارس ثبت شود به مدت حداکثر یک هفته به آن رسیدگی می‌شود.
وی بیان کرد: در صورتی که در سامانه به شکایات پاسخ داده نشود یا اقناع کننده نباشد،‌ مورد به صورت اتوماتیک به سطوح ستادی بالاتر در آموزش و پرورش منتقل خواهد شد و ما نیز پیگیر به نتیجه رسیدن آن خواهیم شد.
مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات  وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد:‌ رسیدگی به موضوع تنبیه‌بدنی دانش‌آموزان از جمله مواردی است که به شدت مورد تأکید وزیر آموزش و پرورش قرار دارد.
وی در ارتباط با اینکه چه برخوردی با معلمان متخلف می‌شود، گفت: اگر تخلف معلمان به اثبات برسد، پرونده به هیأت‌های رسیدگی به تخلفات اداری ارجاع می‌شود تا متناسب با تخلف صورت گرفته برای آنان، مجازات در نظر گرفته شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۱۸۳۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , آموزش‌ و پرورش , مدارس