دوشنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۴
سرپرست معاونت سیاسی استانداری خراسان جنوبی بیان کرد:

تاکید بر مشارکت‌های مردمی در جشنواره‌های خیرین مدرسه‌ساز

سرپرست معاونت سیاسی استانداری خراسان جنوبی بیان کرد: اعتبار دولتی برای ساخت و تامین فضاهای آموزشی کافی نیست و بیشتر تلاش می‌شود بحث مشارکت مردمی در جشنواره‌های خیرین مدرسه‌ساز دنبال شود؛ که حضور خیران، مردم و افرادی که نمی‌توان آن‌ها را به عنوان افراد ثروتمند نام برد، در این جشنواره‌ها بسیار مفید است.
تاکید بر مشارکت‌های مردمی در جشنواره‌های خیرین مدرسه‌ساز
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم، محمدرضا حسنی مقدم، سرپرست معاونت سیاسی استانداری خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران در خصوص جذب خیران برای مدرسه سازی در استان، اظهار داشت: اینکه بتوان از توان خیران در وضعیت بد اقتصادی کشور بهره برد، موضوع مهمی است که با اطلاع رسانی گسترده قابل حل است.
سرپرست معاونت سیاسی استانداری خراسان جنوبی با بیان اینکه خراسان جنوبی نیاز به احداث بیش از 350 کلاس درس دارد، افزود: ساخت این تعداد کلاس درس قطعا در آموزش و تعلیم و تربیت کشور اثرگذار خواهد بود.
حسنی مقدم گفت: در امر تعلیم و تربیت، بحث مشارکت همه آحاد مردم مهم و اثرگذار است و کار خیران در همه امور کشور به خصوص مدرسه سازی جدی‌تر است که باید برای آن برنامه‌ریزی و کار فرهنگی انجام شود.
وی بیان کرد: اعتبار دولتی برای ساخت و تامین فضاهای آموزشی کافی نیست و بیشتر تلاش می‌شود بحث مشارکت مردمی در جشنواره‌های خیرین مدرسه‌ساز دنبال شود؛ که حضور خیران، مردم و افرادی که نمی‌توان آن‌ها را به عنوان افراد ثروتمند نام برد، در این جشنواره‌ها بسیار مفید است.
سرپرست معاونت سیاسی استانداری خراسان جنوبی هدف از برگزاری جشنواره‌های خیرین مدرسه‌ساز را مشارکت عمومی و عزم عمومی در خصوص ایجاد مراکز تعلیم و تعلم عنوان کرد و گفت: جشنواره خیرین مدرسه‌ساز خراسان جنوبی «سوم اردیبهشت» برای تشویق و ترغیب خیران غیرساکن استان در مشهدمقدس برگزار خواهدشد.
حسنی مقدم افزود: جشنواره‌های خیرین مدرسه‌ساز در راستای جلب و جذب سرمایه‌گذاران و خیران دنبال می‌شود و بر این اساس، همایش و جشنواره‌های خیرین مدرسه ساز در سوم اردیبهشت در مشهد برنامه‌ریزی شده و امیدواریم مشارکت خوب خیران را در این جشنواره همانند سال‌های گذشته شاهد باشیم.
وی به نقش  اساسی و تاثیرگذار رسانه‌ها و جراید برای اشاعه فرهنگ کار خیر در سطح جامعه اشاره کرد و افزود: با اطلاع رسانی رسانه ملی و سایت های خبری، خیران و توده مردم به سمت و سوی کار خیر و مدرسه‌سازی سوق داده می‌شوند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۱۸۴۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , مدرسه سازی , استانداری