دوشنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۷
فرماندار سربیشه:

از ظرفیت خیرین مدرسه‌ساز در راستای توسعه مباحث نوین آموزش و پرورش استفاده شود

فرماندار سربیشه با بیان اینکه اکنون باید از ظرفیت خیرین مدرسه‌ساز در راستای توسعه مباحث نوین آموزش و پرورش استفاده کنیم، گفت: به جای پرداختن به کمیت‌ها باید به سمت ارتقاء کیفیت مدارس حرکت کنیم و در راستای بحث کیفیت‌سازی به موضوعاتی همچون ارتقاء سطح علمی دانش‌آموزان، آزمایشگاه‌های مدارس، کارگاه‌های تخصصی مدارس و غیره بپردازیم.
از ظرفیت خیرین مدرسه‌ساز در راستای توسعه مباحث نوین آموزش و پرورش استفاده شود
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، محمدجواد فلاحی، امروز 19 فروردین، در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: بحث خیرین و خیررسانی در متون دین مبین اسلام آورده شده، جزء فرهنگ ایرانیان محسوب می‌شود و باید در راستای توسعه این فرهنگ با ارزش تلاش کنیم.
فرماندار سربیشه با بیان اینکه کار خیرین مدرسه‌ساز بسیار پسندیده است، گفت: کار خیرین مدرسه‌ساز می‌تواند کمک کار نظام حکومتی ما در دین مبین اسلام باشد و از آن و امور خیر می‌توانیم در بخش‌های مورد نیاز نظام استفاده کنیم.
فلاحی بیان کرد: کار خیرین مدرسه‌ساز این است که به تاسیس مدارس جدید و نوسازی و تجهیز مدارس قدیمی کمک می‌کنند و در جامعه ما فعالیت خیرین مدرسه‌ساز به عنوان یک کار بنیادین تلقی می‌شود.
وی با اشاره به اینکه امروز در امر مدرسه‌سازی در کشور با کمک خیرین مدرسه‌ساز به جایگاهی رسیدیم که نیاز به تاسیس مکان فیزیکی مدارس کمتر وجود دارد، افزود: البته هنوز در بسیاری از شهرها از جمله بیرجند که جمعیت آن به علت مهاجرت روستاییان در حال افزایش است، نیاز فیزیکی به ساخت مدارس احساس می‌شود.
فرماندار سربیشه با بیان اینکه اکنون باید از ظرفیت خیرین مدرسه‌ساز در راستای توسعه مباحث نوین آموزش و پرورش استفاده کنیم، تصریح کرد: به جای پرداختن به کمیت‌ها باید به سمت ارتقای کیفیت مدارس حرکت کنیم و در راستای بحث کیفیت‌سازی به موضوعاتی همچون ارتقاء سطح علمی دانش‌آموزان، آزمایشگاه‌های مدارس، کارگاه‌های تخصصی مدارس و غیره بپردازیم.
فلاحی در خصوص برگزاری جشنواره خیرین مدرسه‌ساز در شهر مشهد، یادآور شد: برگزاری این جشنواره می‌تواند با ظرفیت‌سازی بهتر و بالاتر سبب جذب خیرین دیگر به سمت موضوع مهم مدرسه‌سازی شود بنابراین برگزاری این جشنواره از اهمیت و ارزش بالایی برخوردار است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۱۸۵۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خیرین مدرسه‌ساز , آموزش و پرورش