سه شنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۴
فرماندار درمیان:

بازگشایی بازارچه میل 73 درخواست مردم از دولت است

فرماندار درمیان گفت: با توجه به سرمایه گذاری مردم این شهرستان در کارخانه سیمان باقران، بازگشایی بازارچه میل 73 درخواست مردم از دولت تدبیر و امید است.
بازگشایی بازارچه میل 73 درخواست مردم از دولت است
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، محمد بشیری‌زاده در بازدید سفیر ایران در افغانستان از کارخانه سیمان باقران درمیان افزود: بازگشایی بازارچه میل 73 بسیاری از مشکلات حمل و نقل این کارخانه را مرتفع می کند.
وی ادامه داد: اکنون بیش از 30 هزار سهامدار در این کارخانه سرمایه گذاری کردند که تعداد زیادی از آنها روستاییانی هستند که از این راه امرار معاش می کنند.
مدیرعامل سیمان باقران هم با بیان اینکه حمل و نقل یکی از مراحل اولیه و اصلی تولید سیمان است، گفت: به علت بسته بودن بازارچه میل 73 سیمان تولیدی این مجتمع از بازارچه ماهیرود به کشور افغانستان صادر می شود.
محمدرضا امینی افزود: بازگشایی میل 73 به علت کوتاهی مسیر صرفه جویی سالانه 20 میلیارد تومان را برای سیمان باقران به همراه خواهد داشت.
وی اظهار داشت: اقدامات خوبی از ابتدای سال برای بازگشایی بازارچه از سوی استاندار خراسان جنوبی صورت گرفته است که اگر این مرز به عنوان پایانه صادراتی مصالح ساختمانی مطرح شود غیر از توسعه تولید، سرعت ترانزیت هم افزایش می یابد.
سفیر ایران در کشور افغانستان هم در بازدید گفت: وجود کارخانه ای با هدف صادراتی در شهرستان درمیان اتفاق خوبی است که باید تمام دولتمردان برای تقویت آن تلاش کنند.
محمدرضا بهرامی افزود: بازدید مستقیم از این منطقه با هدف بررسی دقیق و نتیجه گیری صورت گرفته است که امیدواریم بتوانیم با تلاش مضاعف قدم مثبتی را در این زمینه برداریم.

انتهای پیام/4
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۱۸۷۰