چهارشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۱
مسؤول سازمان بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی:

۱۹۵۰ جهادگر مهمان نوروزی مناطق محروم خراسان‌جنوبی بودند

مسؤول سازمان بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی گفت: امسال شاهد حضور 125 گروه جهادی متشکل از یک هزار و 950 نفر جهادگر بودیم که از این تعداد یک هزار و 365 نفر برادر و مابقی خواهران بودند.
۱۹۵۰ جهادگر مهمان نوروزی مناطق محروم خراسان‌جنوبی بودند
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، مهدی هنری ظهر امروز در نشست خبری، ضمن محکومیت اقدام مذبوحانه آمریکا در تروریست خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اظهار داشت: آمریکای خبیث به‌دلیل عدم دسترسی به پیش‌بینی‌ها و نتایج مورد نظر دست به چنین اقدامی زده که قطعا موفق نخواهد شد.
وی اردوهای جهادی را بستری برای تربیت نیروی انسانی مورد نیاز نظام و بستری برای تربیت مدیران آینده نظام دانست و بیان داشت: خوشبختانه امسال شاهد حضور چشمگیر جوانان در سطح استان در فعالیت‌های جهادی بودیم.
مسؤول سازمان بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی با اشاره به اهمیت توجه به اردوهای جهادی، تبیین کرد: همانگونه که دفاع مقدس بستری برای پرورش نیروهای انسانی نظام شد اردوهای جهادی نیز عرصه‌ای برای عرضه افرادی است که در این گروه‌ها شرکت می‌کنند.
حضور 125 گروه جهادی در ایام نوروز
هنری با اعلام اینکه فعالیت گروه‌های جهادی در سطح استان از 22 اسفندماه آغاز و تا 16 فروردین‌ماه ادامه داشت، بیان داشت: امسال شاهد حضور 125 گروه جهادی متشکل از یک هزار و 950 نفر جهادگر بودیم که از این تعداد یک هزار و 365 نفر برادر و مابقی خواهران بودند.
وی با اعلام اینکه از این تعداد گروه‌های جهادی 10 گروه جهادی مهمان و مابقی بومی استان، بودند، اضافه کرد: گروه‌های جهادی مهمان شامل 692 نفر  جهادگر بودند که از این تعداد 126 نفر خواهران و مابقی برادران بودند.
افزایش 70 درصدی اعزام گروه‌های جهادی به مناطق محروم استان
 مسؤول سازمان بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی با اعلام اینکه خراسان‌جنوبی نقطه هدف گروه‌های جهادی مهمان است، اضافه کرد: با توجه به بیانیه «گام دوم انقلاب» شاهد حضور پرشورتر جوانان جهادگر در استان بودیم به طوری که امسال شاهد 70 درصدی گروه‌های جهادی در تعداد و  افزایش 53 درصدی در تعداد جهادگران بوده‌ایم.
هنری با بیان اینکه در مجموع 70 درصد جهادگران را برادران و مابقی را خواهران تشکیل دادند، تبیین کرد: گروه جهادی مهمان در شهرستان‌های مرزی استان مانند سربیشه، نهبندان، درمیان، طبس و ماژان خوسف حضور یافتند.
وی با اشاره به اینکه در مجموع گروه‌های جهادی در سطح استان 26 هزار و 364 نفر روز فعالیت داشته‌اند، تصریح کرد: گروه‌های جهادی در حوزه‌های عمرانی، پزشکی و سلامت، اشتغال و غیره فعالیت داشته‌اند.
وجود 227 گروه جهادی شناسنامه‌دار در استان
مسؤول سازمان بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی از وجود 227 گروه جهادی شناسنامه‌دار در استان و افزایش این گروه‌ها خبر داد و افزود: این گروه‌های جهادی طی فعالیت مدون پنج ساله در نقاط مورد هدف فعالیت خواهند کرد.
هنری با اشاره به حضور اردوهای جهادی در بخش مدیریت بحران، تصریح کرد: طبق تفاهم‌نامه منعقد شده آموزش گروه‌های جهادی در حوزه امداد و نجات در حال انجام است به طوری که 420 جهادگر دوره عمومی را به پایان و بخشی هم وارد دوره تخصصی شدند.
احداث و مناسب‌سازی 350 واحد مسکونی مددجویان بهزیستی
وی احداث و تکمیل و مناسب‌سازی منازل مددجویان تحت پوشش بهزیستی را از دیگر اقدامات بسیج سازندگی اعلام و تبیین کرد: طبق قرارداد منعقد شده در استان 250 واحد مناسب‌سازی و 100 واحد احداث و تکمیل خواهد شد.
مسؤول سازمان بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی از جمع‌آوری کمک برای سیل‌زدگان کشور خبر داد و گفت: شهروندان می‌توانند کمک های نقدی خود را به شماره حساب 5151818086011 و یا شماره کارت 5892101214485209 نزد سازمان بسیج مستضعفین واریز و یا به صورت حضوری به پایگاه‌های بسیج اهدا نمایند.
هنری با اشاره به هزینه‌های هنگفت برات در استان، توصیه کرد: با توجه به اینکه شهروندان هر ساله هزینه‌های زیادی را در برات صرف می‌کنند لذا می‌توانند جهت هدر رفت منابع بخشی از هزینه‌ها را به مناطق سیل‌زده کمک کنند.
توزیع 700 بسته معیشتی
وی با اشاره به اینکه علاوه بر فعالیت‌های گروه‌های جهادی در حوزه‌های مختلف توزیع بسته‌های حمایتی، معیشتی و پوشاک نیز انجام شده است، بیان داشت: 700  بسته معیشتی به ارزش 106 میلیون تومان بین نیازمندان نقاط هدف توزیع شده است.
مسؤول سازمان بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی با اشاره به فعالیت گروه جهادی تخصصی پزشکی و دندان‌پزشکی در منطقه طبس، اعلام کرد: این گروه جهادی متشکل از 36 نفر از متخصصین حوزه پزشکی، سلامت و دندان پزشکی بوده که در مدت استقرار خود در منطقه یک هزار و 163 مورد خدمت شامل 513 مورد کشیدن و جراحی، 519 مورد ترمیم دندان، 23 مورد جرم‌گیری، 74 مورد عصب‌کشی و غیره انجام داده‌اند.
هنری فعالیت گروه‌های عمرانی را شامل احداث سرویس بهداشتی، حمام، مسجد و حسینیه، قنوات، تکمیل منازل مددجویان امداد و غیره ذکر کرد و گفت: در مجموع اعتبارات هزینه شده در حوزه تأمین مصالح و غیره بالغ بر یک میلیارد و 27 میلیون تومان بوده است که از این رقم حدود 548 میلیون مرتبط به خیرین، 184 میلیون تومان از طریق سپاه و 295 میلیون از اعتبارات دستگاه‌های مختلف دولتی تأمین شده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۱۸۸۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , سپاه , بسیج